Strona główna Sochaczew miasto Gaz mocno drożeje

Gaz mocno drożeje

732
0
PODZIEL SIĘ

W związku ze wzrostem cen paliwa gazowego w ubiegłym roku na rynkach hurtowych SIME Polska pierwszy raz od 2013 roku dokonało podwyżki cen paliwa gazowego. Jak poinformowano nas w siedzibie firmy, podwyżka związana jest ze zmianą cen zakupu gazu, dostarczanego do Sime przez dotychczasowego dostawcę.

Nowa cena musiała być najpierw zaakceptowana przez Urząd Regulacji Energetyki, a ten po analizie przedstawionych przez spółkę kosztów zakupu paliwa wyraził na to zgodę. Dodajmy, że cena za koszty dostarczania nie została zmieniona od wielu lat.

W latach ubiegłych SIME obniżało cenę swoim odbiorcą poniżej cen innych sprzedawców, a wszyscy odbiorcy mieli cenę promocyjną przez kilka lat.

– Dokładamy wszelkich starań i szukamy możliwości, aby zaproponować nowe niższe ceny – powiedziała nam Sylwia Budzyńska, dyrektor do spraw sprzedaży i marketingu.

Dodajmy, że tak duża podwyżka nie ma wpływu na ceny energii cieplnej dostarczanej do sochaczewskich mieszkań przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, którego kotłownie pracują na gazie, który jest kupowany od Sime. Co prawda PEC za zgodą URE po raz pierwszy od kilku lat podniósł w tym roku ceny energii, ale w tym przypadku podwyżka nie jest duża.

– Chciałbym uspokoić naszych odbiorów, że 31-procentowa podwyżka cen gazu nie dotyczy dostaw do kotłowi należących do PEC. Pomiędzy PEC a Sime istnieje inna forma zakupu gazu – powiedział nam Jarosław Dorociak, prezes PEC.

dot

fot.pixabay