Strona główna Teresin Ferie pełne zabawy

Ferie pełne zabawy

416
0
PODZIEL SIĘ

Mali mieszkańcy gminy Teresin raczej nie mogli narzekać na brak zajęć w tegoroczne ferie. Dla tych, którzy zimowy wypoczynek spędzali na miejscu, przygotowano wiele atrakcji.

Nudzić się nie dało, było zabawowo, sportowo i filmowo, a ponownie hitem okazały się wycieczki.

Jako co roku znakomite zimowisko przygotowała Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie. Zajęcia, zorganizowane przez Mariolę Leszczyńską, codziennie gromadziły ponad czterdziestu chętnych.

Ferie w szkołach

Uczniowie mieli okazję aktywnie spędzić czas na dwóch wyjazdach do Parku Trampolin „Stacja Grawitacja”, obejrzeć film w grodziskim kinie oraz zwiedzić Muzeum Etnograficzne w Warszawie i wziąć udział w warsztatach, na których własnoręcznie wykonali turonia – mówi Jarosław Żejmo, dyrektor szkoły. – Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc finansowa Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz duże zaangażowanie organizatora i opiekunów – zaznacza. Tutejsze ferie corocznie cieszą się dużą popularnością.

Podobnie było w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Paprotni. Od 28 stycznia do 8 lutego na wszystkich uczestników czekały bardzo liczne atrakcje. Poza zajęciami świetlicowymi, grami i zabawami, a także rywalizacją sportową odbywało się też wiele ciekawych warsztatów. Tradycyjnie największe zainteresowanie towarzyszyło wycieczkom. A te odbyły się m.in. do Warszawy na Stare Miasto, do Aquaparku „Fala” w Łodzi, do stołecznego parku zabaw „Kolorado”. Dla miłośników dobrego filmu zorganizowano wyjazd do kina „Bajka” w Błoniu, czy też do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Ferie tradycyjnie zakończyło zimowe grillowanie.

Niemniejsze atrakcje towarzyszyły uczestnikom ferii w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Budkach Piaseckich. Tu również popularnością cieszyły się zajęcia świetlicowe, plastyczne, techniczne, komputerowe, sportowe oraz na powietrzu. Wyjazdów też nie zabrakło. Choćby na lodowisko w Sochaczewie, czy do Multikina w Warszawie i na Park Trampolin.

W kinie i na dworcu

Działo się sporo również w Szkole Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie. Wielu uczniów spędziło tu dość ciekawy czas zimowej przerwy od nauki. Oczywiście dominowały zajęcia sportowo-rekreacyjne, gry i zabawy zespołowe oraz zabawy twórcze m.in. quizy, kalambury. Chętni wyjechali na lodowisko w Sochaczewie, brali aktywny udział w zabawach twórczych i grach zespołowych, czy też w projekcjach filmów w tutejszym Kinie za Rogiem i teatralnych spektaklach.

Z kolei Gminna Biblioteka Publiczna w Teresinie zaprosiła wszystkich miłośników „planszówek” na Turniej Gier Planszowych. Królowały przede wszystkim scrabble, warcaby, chińczyk, puzzle. Zabawy było co niemiara w obiektach Dworca TO.Kultura.

Na feryjne zajęcia zaprosiła też świetlica profilaktyczno-wychowawcza w Niepokalanowie, ale też teresińskie Kino za Rogiem. W kinowej sali odbyły się darmowe projekcje filmów, m.in. o przygodach renifera Niko, o ratowaniu Mikołaja czy Królowej Śniegu.

Dodajmy, iż organizację poszczególnych zajęć wspierał samorząd Gminy Teresin, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Marcin Odolczyk

Fot. SP Szymanów

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRozkręcał tory
Następny artykułPlusy i minusy sąsiedztwa