Strona główna Sochaczew miasto Fałszywi pracownicy

Fałszywi pracownicy

510
0
PODZIEL SIĘ

Jak informuje sochaczewski Urząd Miejski, ponownie w Sochaczewie pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników socjalnych. Dlatego dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zaleca daleko posuniętą ostrożność.

Co jakiś czas dowiadujemy się o grasujących w mieście oszustach, którzy wymyślają „przykrywki” dla swojej nielegalnej działalności. Do MOPS dotarła informacja, że tym razem jakieś osoby podają się za pracowników socjalnych.

Dyrektor Zofia Berent mówi nam, że każdy pracownik MOPS wyruszający w teren, odwiedzający podopiecznych lub dokonujący inspekcji, posiada legitymację służbową ze zdjęciem. Jeśli więc nie znamy pukającej do drzwi osoby, która chce nam udzielić pomocy lub porady, interesuje się naszym mieszkaniem, stanem posiadania, bezwzględnie należy poprosić ją o legitymację służbową lub zadzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, aby zweryfikować jej dane.

Rzecz dotyczy głównie starszych osób lub takich, które dotychczas nie korzystały z usług MOPS. Może się bowiem okazać, że za taką wizytą kryje się próba oszustwa lub kradzieży. Lepiej więc zachować ostrożność.

UM Sochaczew