Dzikie drużyny po raz dziewiętnasty

Na tę informację czekali przede wszystkim miłośnicy futbolu. Poznaliśmy termin tegorocznego Turnieju Dzikich Drużyn w piłce nożnej. Dziewiętnasta edycja zaplanowana jest na sobotę, 25 maja. Tradycyjnie rywalizacja będzie miała miejsce na pięciu boiskach w Chodakowie. Piłkarze powalczą o główne trofeum – puchar Stowarzyszenia „Zamek”.

Przygotowania do imprezy właśnie ruszyły. W poniedziałek, 18 lutego br. intensywną pracę rozpoczął komitet organizacyjny zawodów. Zaplanowano zadania, podjęto pierwsze decyzje. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 7 w Sochaczewie, a przewodniczył mu Poseł na Sejm RP Maciej Małecki, pomysłodawca i główny organizator Turnieju Dzikich Drużyn. W gronie organizatorów znajdują się również: starosta sochaczewski Jolanta Gonta, burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki oraz Stowarzyszenie „Zamek”. Zaangażowane są ponadto: Urząd Miasta Sochaczew, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkoła Podstawowa nr 7, Klub Wolontariuszy MOPS Sochaczew, KS Bzura Chodaków i Dragon Sochaczew. Tegoroczne zawody ponownie wzorem lat ubiegłych rozegrane zostaną na boiskach w Chodakowie. Wiele wskazuje na to, że nad tegorocznym turniejem patronat honorowy obejmie Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Sochaczewski Turniej Dzikich Drużyn jest jedną z największych tego typu imprez sportowych w Polsce. Ponownie będzie też najbardziej popularnym wydarzeniem piłkarskim na terenie powiatu sochaczewskiego w tym roku. Organizatorzy spodziewają się ogromnego zainteresowania, takiego jak w latach poprzednich. Jak przyznają, trzeba się przygotować na udział nawet pół tysiąca zawodników i zawodniczek.

Turniej jest moim oczkiem w głowie, nad jego organizacją pracuje sztab bardzo zaangażowanych ludzi, dzięki czemu impreza wykreowała już sobie odpowiednią markę. Co roku powtarzam, że wszystkim nam zależy, by kolejny turniej był jeszcze lepszy od poprzedniego, a uczestnicy jeszcze bardziej zadowoleni. Dlatego z przygotowaniami ruszamy na kilka miesięcy przed, wówczas jest czas na wdrożenie nowych pomysłów i rozwiązań – mówi poseł Maciej Małecki.

Współzawodnictwo odbędzie się ponownie w pięciu kategoriach wiekowych tj. „Skrzaty” (ur. nie wcześniej niż w 2009 r.), „Orliki” (ur. nie wcześniej niż w 2006 r.), „Junior” (ur. nie wcześniej niż w 2003 r.), mężczyźni open oraz kobiety open. Zapisy prawdopodobnie rozpoczną się 23 kwietnia i potrwają do 15 maja br., o czym będziemy jeszcze niejednokrotnie przypominać. Zaprosimy też na wydarzenie poprzedzające piłkarskie zmagania, którym jest uroczystość losowania zgłoszonych zespołów w Kramnicach Miejskich. A potem już spotkamy się w Chodakowie z piłką przy nodze.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz