Strona główna Wyszogród Dostali nowy radiowóz

Dostali nowy radiowóz

639
0
PODZIEL SIĘ

Posterunek policji w Wyszogrodzie dostał na wyposażenie swej jednostki nowiutkiego opla astrę. 19 lutego na terenie Komendy Miejskiej Policji w Płocku odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie czterech nowych radiowozów dla policjantów.

Nowy radiowóz w Wyszogrodzie był bardzo potrzebny, gdyż od dawna policjanci zabiegali o takie wzmocnienie sprzętowe. To ich zdaniem w dużym stopniu poprawi bezpieczeństwo i szybkość interwencji.

Zakup czterech radiowozów dla powiatu płockiego został zrealizowany w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla policji. Program ten zakłada, że połowę wartości stanowią fundusze przekazane przez samorządy lub fundacje i stowarzyszenia, a druga połowę fundusze policji.

Uroczyste spotkanie rozpoczął nadkom. Sławomir Żelechowski, komendant miejski policji w Płocku. Stwierdził, że istotna rolę w zakupie nowych pojazdów miały samorządy, które się dorzuciły. W przypadku opla policyjnego dla Wyszogrodu swój udział miały Miasto i Gmina Wyszogród oraz Gmina Mała Wieś, które dofinansowały zakup.

– To spory wydatek, gdyż są to nie tylko dobrej klasy auta osobowe, ale też specjalistycznie wyposażone. Policjanci mają w nich stałą łączność z oficerem dyżurnym oraz innymi patrolami, urządzenie do sterowania sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Do tego odpowiednio wzmocniona konstrukcja wozu. Koszt więc znacznie większy niż typowego opla astry. Jednak dobry transport policji jest bardzo potrzebny w pracy – dodała sierż. szt. Marta Lewandowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Płocku.

Komendant Żelechowski dodał, że nowe radiowozy poprawią warunki służy funkcjonariuszy co przełoży się także na zwiększenie skuteczności ich działań.

Poza posterunkiem w Wyszogrodzie, jeden z wozów trafił wydziału patrolowo -interwencyjnego. Z kolei ford, tzw. Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego wyposażony m.in. w dymomierz, analizator spalin czy też sonometr, służyć będzie płockiej drogówce. Ostatni z wozów to nieoznakowany fiat fiorino, przeznaczony będzie do przewozu psów służbowych na miejsca akcji poszukiwawczych.

Podczas uroczystości kluczyki do nowych radiowozów wręczyli policjantom Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, Mariusz Bieniek, starosta płocki, Iwona Gortat, burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród oraz Zygmunt Wojnarowski, wójt Gminy Mała Wieś.

Przekazane ks. kanonik Jerzy Ławicki, kapelan płockich policjantów.

BN

Fot. KPP Płock