Czeskie medale judoków

Pierwszy dzień zawodów w Ostrawie z sukcesami dla naszych zawodników. W turnieju, który trwa dwa dni bierze udział 1500 zawodników z całej Europy. Jest to turniej rankingowy dla zawodników czeskich. W sobotę, 23 lutego startowało 4   zawodników klubu Orkan Judo,   którzy zdobyli dwa medale.

Oliwia Hupert po wygraniu 3 walk zdobyła złoty medal w wadze +63kg. Wszystkie walki wygrała przed czasem.

Eryk Osiński po wygraniu 5 walk dopiero w finale uległ zawodnikowi z Węgier. 4 z 5 walk wygrał przed czasem. W jego wadze do 55kg brało udział aż 50 zawodników.

W tej samej wadze walczył również Kacper Gajda, niestety odpadł w eliminacjach.W kategorii wagowej do 66 kg walczył Jan Jaworski, który wygrał pierwsza walkę, w drugiej niestety uległ zawodnikowi z Czech i odpadł z turnieju.

Drugi dzień zmagań na tatami, to walki w kategorii wiekowej juniora młodszego 2002-2004. Dla naszych zawodników, którzy są tym najmłodszym rocznikiem to były pierwsze kroki w kadetach.

Najlepiej spisał się Kacper Wątkowski, który otarł się o podium zajmując wysokie 5 miejsce. Wygrał 3 walki, uległ zawodnikom z Ukrainy, w walce o finał i o brązowy medal. Maks Żakowski i Oliwier Grzeszczak odpadli z turnieju po 2 rundzie.

MC

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz