Strona główna Sochaczew gmina Bank nie zarabiał

Bank nie zarabiał

531
0
PODZIEL SIĘ

Sołtysi z gminy Sochaczew skarżą się, że sporym utrudnieniem dla części mieszkańców jest problem dokonywania wpłat podatkowych. Do końca 2018 roku część z nich korzystała z oddziału Banku Spółdzielczego w urzędzie gminy. Od nowego roku oddział ten został zamknięty. I teraz po załatwieniu spraw w urzędzie, mieszkańcy chcący uregulować gminne podatki, muszą jechać specjalnie do Sochaczewa.
– To dla nas spore utrudnienie. Przedtem mieliśmy wszystko na miejscu, a teraz trzeba jechać do banku w centrum Sochaczewa – mówi jedna z sołtysek.
– Już na początku zeszłego roku docierały do nas sygnały o planowanym zamknięciu oddziału Banku Spółdzielczego w naszym urzędzie. Głównym powodem było wygaśniecie umowy. Bank nie przedłużył wynajmu naszych pomieszczeń na oddział, argumentując to małymi dochodami przy obecnej sytuacji, kiedy wiele osób reguluje płatności przez Internet. Nie starczało nawet na pensję pracownika tego oddziału. Wpłaty podobno robiło niewiele osób – zauważyła Alicja Ziółkowska, skarbnik gminy Sochaczew.
Wspomniała, że gmina będzie szukać niebawem nowej obsługi finansowej dla gminy. Jednak nie jest takie pewne, czy znajdzie się bank, który zdecyduje się dodatkowo na obsługę mieszkańców w urzędzie.
BN

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWandale na stadionie
Następny artykułRozbiorą i wyleją taras