Strona główna Sport Aktywni na mistrzostwach

Aktywni na mistrzostwach

465
0

Trzy dni, od 8 do 10 lutego, trwały w Toruniu Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce kategorii wiekowych U18 i U20. Na tej mistrzowskiej imprezie Sochaczew reprezentowany był przez cztery zawodniczki KM Aktywni Sochaczew. Wszystkie rywalizowały w kategorii U18. W biegach na 60 metrów startowały Kinga Burzyńska i Justyna Karczewska, 200 metrów Weronika Lewandowska i w pchnięciu kulą Martyna Orlińska.

Justyna Karczewska dystans 60 metrów pokonała w 9,19. Jest to nowy rekord życiowy Justyny. W swojej serii przybiegła na miejscu siódmym. Ogólnie wśród 24 rywalek zajęła 23 miejsce.

Na tym samym dystansie wystartowała również Kinga Burzyńska. Kinga przebiegła 60 -metrowy odcinek w 8,70. W swojej serii dobiegła na miejscu ósmym. Generalnie została sklasyfikowana tuż przed Justyną na 22 pozycji.

W sprincie na dystansie 200 metrów biegała Weronika Lewandowska. Dystans jednego okrążenia pokonała w 28,65. Jest to nowy rekord życiowy Weroniki. W swojej serii Weronika dobiegła na szóstym miejscu. Ogólnie wśród 26 sprinterek zajęła 22 miejsce.

Ostatniego dnia mistrzostw w pchnięciu kulą wystartowała Martyna Orlińska. Martyna, która poważniej kulą “bawi się” od września 2018 roku, zajęła piętnaste miejsce na szesnaście startujących. Uzyskany przez Martynę wynik to 9,58 metra.