Strona główna Sport Medalowa sobota

Medalowa sobota

169
0

Dobrze w Nowy Rok weszli sochaczewscy judocy. 16 lutego zawodnicy trenera Macieja Cichockiego z Orkan Judo brali udział w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Lesznowola i Mistrzostwach Mazowsza juniorów młodszych, które odbyły się w Mysiadle. W turnieju startowało 11 naszych zawodników. Zdobyli łącznie 3 złote 3 srebrne i 1 brązowy medal.

W kategorii wiekowej U14 Oliwia Hupert zdobył złoty medal w wadze +57kg , Aleksander Dudek srebrny medal w wadze +69kg, Kacper Gajda – srebrny medal w wadze do 55kg, Kacper Wątkowski – złoty medal w wadze do 55kg, Jan Jesiołowski – złoty medal w wadze do 60kg, Eryk Osiński – srebrny medal w wadze do 55kg.

W Mistrzostwa Mazowsza Juniorów Młodszych Kacper Wątkowski został zdobywcą brązowego medalu w wadze do 55kg.

W Mysiadle wystartowała też w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Juniorek Młodszych Weronika Sylwestrzak. Zawodniczka UKS Siódemka spisała się dobrze i w kategorii do 63 kg wywalczyła na tatami medal srebrny.

W XV Ogólnopolskim Turnieju Judo Młodzików o Puchar Wójta Gminy dwoje podopiecznych trenera Janusza Piechny także stanęło na podium. W kategorii do 48 kg najlepszą judoczką okazała się Dominika Markiewicz. Jej kolega klubowy Tymoteusz Wieczorek był trzeci w kategorii wagowej do 60 kg.