Strona główna Sport NADZIEJA UMIERA OSTATNIA

NADZIEJA UMIERA OSTATNIA

97
0

Jeszcze kilka tygodni temu nikt nie spodziewał się, że SKTS nie będzie walczył o medale. Sytuacja w drużynie diametralnie się zmieniła w momencie, gdy liderka zespołu Katarzyna Grzybowska-Franc przestała grać z powodu ciąży.

Nasze zawodniczki straciły wtedy wiarę w siebie i zaczęły przegrywać kolejne mecze nawet z drużynami z dołu tabeli. Przed meczem z Bebetto drużyna Bronisława Gawrylczyka doznała kolejnego osłabienia. Brazylijka Lin Gui wyjechała do Puerto Rico na turniej Pan American Cup. W tej sytuacji porażka sochaczewianek była niemal pewna. Nadzieja umiera jednak ostatnia.

W pierwszym pojedynku Julia Ślązak zagrała z utytułowaną Serbką Andreą Todorovič. Przez cztery sety trwała wymiana ciosów. Kilka więcej skutecznych wyprowadziła zawodniczka Bebetto i zdobyła pierwszy punkt dla rywalek. W drugim pojedynku emocji było jeszcze więcej. A to, co się stało w czwartym secie, to prawdziwy majstersztyk w wykonaniu Agaty Pastor-Gołdy. Przegrywała ona już 2:8 i potrafiła szalę zwycięstwa przechylić na swoją korzyść. Niestety Roksana Załomska wygrała piątego seta i było 2:0 dla przyjezdnych.

W ostatniej grze zobaczyliśmy przy stole Natalię Gawrylczyk-Zielińską. Jej bój z Darią Łuczakowską rozpoczął się od wygranego seta. W kolejnych górą okazała się częstochowianka.

Rywalki wygrały mecz i nadal liczą się w walce o medale. Sochaczewianki bardziej będą musiały myśleć o utrzymaniu, gdyż na medal szansę już straciły. Teraz trzeba przetrwać do końca sezonu i czekać na ruchy transferowe, a znając Bronka Gawrylczyka, można liczyć na to, że w przyszłym sezonie SKTS ponownie będzie liczył się w walce o medale.

SKTS Sochaczew – Bebetto AZS UJD Częstochowa 0:3

Julia Ślązak – Andrea Todorovič 1:3 (11-13, 11-8, 9-11, 8-11)

Agata Pastor-Gołda – Roksana Załomska 2:3 (11-9, 6-11, 7-11, 12-10, 7-11)

Natalia Gawrylczyk-Zieliński – Daria Łuczakowska 1:3 (11-9, 6-11, 4-11, 4-11)