Strona główna Iłów Zmienili prawnika

Zmienili prawnika

613
0
PODZIEL SIĘ

Od 1 stycznia br. Urząd Gminy Iłów zmienił kancelarię prawną obsługującą gminę.

– Wybraliśmy Kancelarię Radców Prawnych Kuczyński i Wspólnicy w Sochaczewie, jako nową kancelarię do obsługi prawnej gminy. Według naszych wyliczeń była to korzystniejsza oferta niż poprzednia obsługa – stwierdził Paweł Kraśniewski, wójt gminy Iłów.

Przedstawicielem stałym kancelarii jest radca Łukasz Szymański, który przedstawił 25 stycznia na sesji Rady Gminy Iłów kancelarię i zakres zadań, jakimi ona będzie się w gminie zajmować. Jak zaznaczył przedstawiciel kancelarii, zajmują się oni prawem rodzinnym, opiekuńczym, rozliczaniem, poprawami dotyczącymi prawa w zakresie gospodarki oraz administracji. Kancelaria działa od 2014 roku.

Jeden z sołtysów zapytał, czy i jakie doświadczenie mają w zakresie prowadzenia doradztwa dla samorządów gminnych.

– Mamy spore doświadczenie współpracy z samorządami. Maciej Kuczyński od kilkunastu lat prowadzi kancelarię w Warszawie i zna się na prawie administracyjnym – odpowiedział Łukasz Szymański.

Obecnych na sali interesowało jednak, jaki jest koszt tej zmiany i czy gmina będzie płacić mniej. Wójt wspomniał, że takie zestawienie kosztów obu kancelarii zostanie przedstawione na następnej sesji rady. Co więcej zaznaczył, że Łukasz Szymański jest zapewne znany mieszkańcom gminy, gdyż pochodzi z jej terenu, z Giżyc, i jest to syn byłego naczelnika OSP Giżyce. Kancelaria ma stałe dyżury w każdą środę w Urzędzie Gminy.

BN

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułObradowali radni
Następny artykułInteraktywna mapa powiatu