Strona główna Bez kategorii „Złota Tarcza 2019” dla Iwaszkiewicza

„Złota Tarcza 2019” dla Iwaszkiewicza

745
0
PODZIEL SIĘ

Znane są już wyniki XXI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowanego przez miesięcznik Perspektywy. Ranking prezentuje najlepsze licea i technika w Polsce. Wśród najlepszych szkół w Polsce znalazły się również placówki z naszego powiatu.

Najlepszym liceum w Polsce, w ubiegłym roku, okazało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Drugie miejsce zajęło XIII LO w Szczecinie a trzecie V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

W Rankingu Techników liderem okazało się Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie Na drugim miejscu znalazło się  Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie a na trzecim Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Kustronia w Nowym Sączu.

Jak na tym tle wypadły licea i technika z terenu powiatu sochaczewskiego? Najlepszą szkoła średnią na terenie naszego powiatu okazało się PLO Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej w Szymanowie, która zajęło 22 pozycję na Mazowszu i 56 w kraju. Dobrze wypadło również Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie – 54 pozycja na Mazowszu i 201 w Polsce.

O ogromnym sukcesie może mówić natomiast Technikum w ZS im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczew. To według rankingu perspektywy uplasowało się na 12 pozycji na Mazowszu i na 92 miejscu w kraju, w ubiegłym roku była to 179 pozycja. Tak duży awans w rankingu skutkował przyznaniem szkole tytuł „Złotej Szkoły 2019”.

Dyrektor szkoły Hanna Bonecka uważa, że tak duży awans w rankingu jest powodem do dumy i warto się tym sukcesem chwalić. – Zawdzięczamy go dobrej atmosferze do nauki w szkole tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów oraz absolwentów, na których wszechstronnym wykształceniu zależy nam najbardziej.

Warto także zaznaczyć, że wynik, jaki osiągnęła szkoła podnosi również jej prestiż , ale przede wszystkim powinien być ważnym kryterium i wskazówką dla absolwentów szkół podstawowych, gimnazjów oraz ich rodziców, którzy w 2019 roku stają przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej.  

Swoje notowania poprawiło także Technikum w ZSRCKU im. Boh. Walk nad Bzurą 1939 r., które według rankingu jest 64 najlepszym techniku na Mazowszu oraz Technikum w Zespole Szkół CKP w Sochaczewie, które zajęło 74 miejsce, z pośród tego typu szkół z naszego województwa.

opr. dot