Strona główna Rybno Zdarzenie drogowe na drodze z Rybna do Janowa

Zdarzenie drogowe na drodze z Rybna do Janowa

418
0
PODZIEL SIĘ

15 stycznia, o godzinie 17:43, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze z Rybna do Janowa (gmina Rybno). Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie.

Po przybyciu i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Toyota Yaris i dostawczego Ford Transit. Pierwszym z aut podróżowały trzy osoby, zaś drugim tylko kierowca. W chwili przybycia zastępów wszystkie osoby znajdowały się poza rozbitymi pojazdami. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby z samochodu osobowego, kierowca Forda nie odniósł obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie dostawczym oraz udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy (stabilizacja kołnierzem ortopedycznym szyjnego odcinka kręgosłupa, unieruchomienie na noszach typu deska, zaopatrzenie ran głowy u jednej z osób, zabezpieczenie przed utratą ciepła oraz wsparcie psychiczne). Osoby poszkodowane przekazano zespołom ratownictwa medycznego.

Działania prowadzone przez 7 strażaków PSP i 6 strażaków OSP zakończono o godzinie 18:50.

KPSP Sochaczew

fot. KPSP Sochaczew