Strona główna Sochaczew miasto Zastępca na emeryturze

Zastępca na emeryturze

474
0
PODZIEL SIĘ

Sochaczewscy policjanci pożegnali w piątek, 18 stycznia mł. insp. Marka Wójcika, zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie. Przeszedł on na emeryturę po 28 latach służby.

Pełnienie obowiązków zastępcy komendanta powierzono podinsp. Markowi Jabłońskiemu, dotychczasowemu naczelnikowi wydziału kryminalnego.

W uroczystym pożegnaniu Marka Wójcika uczestniczył insp. Kamil Borkowski – zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu, który podziękował odchodzącemu zastępcy komendanta za służbę i życzył zdrowia oraz realizacji swoich zainteresowań na emeryturze.

W uroczystościach, oprócz mundurowych i pracowników sochaczewskiej komendy wziął udział Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, radni sejmiku wojewódzkiego, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście.

Wśród nich byli Jolanta Gonta – starosta sochaczewski wraz z wicestarostą Tadeuszem Głuchowskim, burmistrz Piotr Osiecki, przedstawiciele rady miasta i powiatu, wójtowie, komendanci straży pożarnej, przedstawiciele wojska. Nie zabrakło również ks. Piotra Żądło, kapelana sochaczewskich policjantów.

Mł. insp. Marek Wójcik pełnił służbę w policji od 1991 roku, początkowo w łowickiej komendzie w wydziale prewencji, później w wydziale dochodzeniowo – śledczym. Od 1 września 2007 roku był pierwszym zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie. Nadzorował prewencję i ruch drogowy.

oprac. BN

Fot. KPP Sochaczew