Wymuszał pieniądze i handlował narkotykami. Grozi mu do 10 lat więzienia

Policjanci z Sochaczewa zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne wymuszenia rozbójnicze i handel narkotykami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty prokuratorskie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z referatu operacyjno-rozpoznawczego ustalili, że mieszkaniec Sochaczewa jest odpowiedzialny za kilka wymuszeń rozbójniczych i handel narkotykami. Przestępczy proceder miał trwać blisko rok. Sprawca przestępstwa, grożąc między innymi pobiciem lub podpaleniem domu, wymuszał pieniądze od jednego z mieszkańców gminy Bolimów. Szacuje się, że pokrzywdzony przekazał mu łącznie około 15 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali go w centrum miasta. Był kompletnie zaskoczony obecnością operacyjnych. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie przedstawiono mu łącznie 10 zarzutów z których 9 dotyczyło wymuszeń rozbójniczych, a ostatni handlu środkami odurzającymi. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik

fot. policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz