Wielki sukces na macie

Jakże znakomity występ zanotowały dwie zapaśniczy LKS Mazowsze Teresin. Julia Zawadzka i Marta Mechocka stanęły na podium Turnieju Czarny Bór Open w zapasach kobiet.

Podczas jednego z najsilniej obsadzonych turniejów w Europie, zawodniczki z Teresina walczyły rewelacyjnie i co najważniejsze bardzo skutecznie.

XIII Międzynarodowy Turniej – na starcie którego stanęło 335 zawodniczek z 15 krajów, m.in. z Białorusi, Francji, Niemiec, Węgier, Litwy, Szwecji, Holandii, Chorwacji, Czech, Ukrainy, Łotwy, Włoch, Estonii, Grecji, Kazachstanu i wielu klubów z Polski – okazał się szczęśliwy przede wszystkim dla Julii Zawadzkiej. Wygrała ona rywalizację kadetek w kategorii wagowej do 69 kg. Była lepsza od medalistek mistrzostw starego kontynentu, ale i świata. Odniosła zwycięstwa we wszystkich swoich walkach.

Z kolei Marta Mechocka zdobyła brązowy medal w bardzo silnie obsadzonej kategorii wagowej do 57 kg seniorek. Warto dodać, że Marta w pierwszej walce spotkała się z aktualną brązową medalistką Mistrzostw Europy – Niemką Sereną Bolke, z którą wygrała przed czasem przez położenie na łopatki.

Wielkie gratulacje dla obu zapaśniczek i ich trenerów.

Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz