Strona główna Teresin Weekend z kolędami i pastorałkami

Weekend z kolędami i pastorałkami

527
0
PODZIEL SIĘ

Wreszcie nadchodzi, po całorocznym oczekiwaniu Niepokalanów ponownie stanie się miejscem, gdzie przybędą kolędować artyści ze wszystkich stron kraju.

Przed nami dziewiętnasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nasze Wieczne Kolędowanie”. Do Niepokalanowa zapraszamy już w najbliższy weekend 19 i 20 stycznia.

Na scenie sali św. Bonawentury wystąpi 55 uczestników. Będą to zarówno soliści, jak i zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, ludowe z całej Polski. Można powiedzieć, najlepsi z najlepszych, bo wcześniej wygrali eliminacje, do których stanęło łącznie 104 wykonawców.

W sobotę 19 stycznia zapraszamy od godziny 11.00 do 18.00 na przesłuchania konkursowe. W niedzielę, o godzinie 14.30 odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów – zapowiada Joanna Cieśniewska, szef artystyczny festiwalu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Teresiński Ośrodek Kultury, przy współpracy z Klasztorem oo. Franciszkanów w Niepokalanowie.

Podczas tegorocznej edycji artystów oceniać będzie jury w składzie: Magdalena Ptaszyńska (wokalistka, pedagog, muzyk, producent, kompozytor, autorka tekstów), Wiktor Tatarek (gitarzysta, producent, realizator, kompozytor), Krystyna Majksner-Krzywicka (skrzypaczka, pedagog, dyrygent, animator), Paweł Kos-Nowicki (muzyk, kompozytor, dyrygent). Wstęp wolny.

Marcin Odolczyk

fot. Pixabay