Strona główna Teresin Trzej Królowie w Szymanowie

Trzej Królowie w Szymanowie

581
0
PODZIEL SIĘ

Po raz siódmy ulicami Szymanowa przeszedł Orszak Trzech Króli. W ubiegłą niedzielę 6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego wierni zgromadzili się, by wraz z Mędrcami i Archaniołami oddać cześć Narodzonemu Panu.

Mimo jak zawsze znakomicie przygotowanych jasełek, tegoroczna frekwencja była jedną ze zdecydowanie najniższych w porównaniu do lat poprzednich. Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. o godzinie 11.30 w szymanowskim kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po nabożeństwie rozpoczęły się uliczne jasełka.

Parafianie i zgromadzeni goście ruszyli za prowadzącą Orszak Gwiazdą. Asystowali im muzykanci, którzy wygrywając kolędy bożonarodzeniowe, wprowadzali wyjątkowy, świąteczny nastrój. Betlejemska Gwiazda prowadziła wszystkich przez szymanowskie ulice, zatrzymując się na kolejnych stacjach jasełkowych. A tu, główną rolę odgrywali miejscowi aktorzy, jak zawsze perfekcyjnie wywiązując się z powierzonych im funkcji. Na jednej ze stacji nie zabrakło żywych zwierząt, m.in. koników, królików czy alpak, co stanowiło nie lada atrakcję, szczególnie dla najmłodszych uczestników świętowania. Tradycyjnie ostatnia scena miała miejsce przy Kaplicy Sióstr Niepokalanek na terenie ich klasztoru. Dzieciątku oddano pokłon, królowie złożyli dary, a aniołowie z radością śpiewali. Brawa dla aktorów Orszaku, brawa dla organizatorów z Szymanowa.

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika policyjna
Następny artykułPark odzyskał blask