Strona główna Wyszogród Trzej królowie pokłonili się

Trzej królowie pokłonili się

407
0
PODZIEL SIĘ

W niedzielę, 6 stycznia 2019 roku, ulicami Wyszogrodu zgodnie z tradycją i świętem chrześcijańskim przeszedł Orszak Trzech Króli. Kolędujący, wyszogrodzki uroczysty pochód wyruszył z wyszogrodzkiego Rynku i dotarł do Kościoła Świętej Trójcy, by oddać chwałę i cześć narodzonemu Chrystusowi.

Na czele orszaku stanęli tradycyjnie trzej królowie. W tegorocznym pokłonie w role Mędrców ze Wschodu wcielili się Adam Dutkowski (Melchior), Olgierd Żyłka (Kacper) i Grzegorz Klus (Baltazar). Uroczystą mszę świętą odprawił ks. Proboszcz Grzegorz Przybyłek oraz ks. Kanonik Zenon Glicner. Po uroczystej mszy swój występ zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie.

Organizatorami wyszogrodzkiego Pokłonu Trzech Króli, była Parafia Św. Trójcy w Wyszogrodzie, której wsparcia przy organizacji udzieliły władze samorządowe Gminy i Miasta Wyszogród. W tegorocznym orszaku Gminę i Miasto Wyszogród reprezentowała Iwona Gortat – Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród.

W przygotowanie uroczystości zaangażowani byli również licznie uczniowie ze szkół naszej gminy, organizacje i osoby prywatne. Mieszkańcy gminy uczestniczyli w tegorocznym orszaku całymi rodzinami.

Wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznej uroczystości wyszogrodzkiego Orszaku Trzech Króli należą się szczególne, wyjątkowe i serdecznie podziękowania. Wierzymy, że wspólne przebywanie przy śpiewie kolęd wraz z Trzema Królami, w rodzinnym gronie, wśród znajomych i naszych bliskich, to czas, który nas szczególnie zbliża, pomaga budować wyjątkowe relacje oraz niesie szczególną nam radość.

UMiG Wyszogród