Strona główna Wyszogród Szkolenie dla rolników

Szkolenie dla rolników

502
0
PODZIEL SIĘ

Mazowiecka Izba Rolnicza zaprasza rolników w piątek 1 lutego o godzinie 10.00 na szkolenie „Program azotanowy”. Odbędzie się ono w sali posiedzeń Miejsko-Gminnej Hali Sportowej w Wyszogrodzie.

Izby rolnicze mają obowiązek zapoznać rolników z najnowszymi przepisami dotyczącymi terminów i rodzajów nawożenia nawozami zawierającymi azot. Nowe zasady obowiązują od 27 lipca 2018 roku. Zmiany dotyczą nie tylko terminów stosowania nawozów, ale też ich przechowywania, a także dawek azotu oraz sposobu dokumentowania realizacji programu. Do przestrzegania praktyk związanych ze stosowaniem nawozów z azotem zobowiązane są gospodarstwa od małych po największe. Muszą mieć one opracowane plany nawożenia zatwierdzone przez Okręgowe Stacje Chemiczno-Rolnicze, gdyż obowiązek ich posiadania wszedł w życie z 1 stycznia.

Dokumentację można prowadzić w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej. Należy ją przechowywać przez 3 lata od dnia zakończenia nawożenia. Jak sporządzić taką dokumentację i co w niej zawrzeć, poinformuje rolników właśnie na szkoleniu pracownik MIR.

BN

fot. pixabay