Strona główna Sochaczew miasto Sylwester z laserami

Sylwester z laserami

497
0
PODZIEL SIĘ

Miniony Sylwester tradycyjnie zgromadził sochaczewian na placu Kościuszki. Gwiazdą tegorocznego koncertu sylwestrowo-noworocznego był zespół VOX.

Muzycy zostali owacyjnie przyjęci przez mieszkańców. Wielu zespół znany jest z lat młodości. VOX największe sukcesy odnosił w latach 70. i 80. ubiegłego wieku.

Atrakcja tegorocznej nocy sylwestrowej był pokaz laserowy, który miał zastąpić dotychczasowe miejskie fajerwerki. Przed wybiciem północy odtworzono hymn Sochaczewa, a nim druga cześć laserowego show. Synchronizacja światła i dźwięku została zaprezentowana w dwóch kompozycjach „Wirtuoz Skrzypiec” i „Harfa laserowa”. Z sochaczewianami Nowy rok powitali Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, Dariusz Dobrowolski, jego zastępca, Sylwester Kaczmarek, przewodniczący rady miejskiej, Arkadiusz Karaś, wiceprzewodniczący rady miejskiego oraz radni miejscy – Selena Majcher, Zofia Denisiewicz, Adam Kloch, Sylwester Zdzieszyński.

Jednak mimo wycofania się władz miasta z organizacji noworocznych fajerwerków, te się odbyły, gdyż mieszkańcy sami sobie przygotowali tradycyjne nocny pokaz. Zdania co do zaniechania fajerwerków przez urząd miasta były podzielone. Czy za rok miasto z nich ponownie zrezygnuje? Nie wiadomo. Mieszkańcy z pewnością odpalą swoje petardy.

BN

Fot. UM Sochaczew