Strona główna Iłów Święta inne niż zwykle

Święta inne niż zwykle

514
0
PODZIEL SIĘ

Nie zabrakło imprez w okresie świąt Bożego Narodzenia w Iłowie. Pod koniec ubiegłego roku było wyjątkowo bogato w atrakcje. Nie zabrakło występów artystycznych i ulubionych przez mieszkańców gminy degustacji świątecznych.

– Kiermasz Bożonarodzeniowy, który jest wydarzeniem cyklicznym w Gminnej Bibliotece Publicznej i w tym roku cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Chętnie korzystali z okazji, by w okresie przedświątecznym zakupić ręcznie wykonane świąteczne ozdoby, stroiki, choinki, pierniki i wiele innych kojarzonych ze świętami upominków – zauważyła Elżbieta Idźkowska, dyrektor GBP w Iłowie.

W tym roku organizatorki, czyli pracownice biblioteki, wzbogaciły wydarzenie o dwa uroczyste spotkania z mieszkańcami gminy. Pierwsze odbyło się  w niedzielę 9 grudnia. Na gości odwiedzających tego dnia bibliotekę czekały ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek, a także wspólne kolędowanie z zespołem Iłowiacy. Koncert seniorów z tego zespołu przygotował Tomasz Romanowski. Iłowiacy pokazali swoją świetną formę, wykonując kolędy i pastorałki, tym samym wprowadzając wszystkich gości w przedświąteczny nastrój.

W kolejną niedzielę, 16 grudnia wystąpiły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Iłowie. Pod kierunkiem Katarzyny Krzemińskiej przygotowały spektakl „Jasełka” przypominający historię narodzenia Chrystusa. Na zakończenie swoje wokalne i językowe umiejętności zaprezentowały maluchy. Sześciolatki uczęszczające na zajęcia języka angielskiego, wykonały kolędy w tym języku. Najmłodszych do występu przygotowała Justyna Babkiewicz.

Po części artystycznej przybyli na spotkanie podzielili się opłatkiem. Potem odbyła się tradycyjna degustacja świątecznych potraw – barszczyku z uszkami, pierogów, kapusty wigilijnej, śledzików oraz ciasta własnego wypieku.

– Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy odwiedzili nas w tych dniach. Swoje podziękowania przekazujemy też sponsorom, którzy nas wsparli, przede wszystkim Renacie Bartosiak, Justynie Babkiewicz, Adamowi Papierowskiemu, jak również wszystkim, którzy nas wspomogli – dodaje Elżbieta Idźkowska.

BN

Fot. Elżbieta Idźkowska