Strona główna Kronika kryminalna Sprawca pobicia im kradzieży w rekach sochaczewskich policjantów

Sprawca pobicia im kradzieży w rekach sochaczewskich policjantów

594
0
PODZIEL SIĘ

Trzech pobiło mieszkańca Sochaczewa, a dwóch kolejnych ukradło mu saszetkę z pieniędzmi. Pokrzywdzony mężczyzna uciekając przed napastnikami, wyskoczył z drugiego piętra bloku mieszkalnego. Sprawcy usłyszeli już zarzuty i będą odpowiadać przed sądem.

W grudniu na jednym z sochaczewskich osiedli doszło do pobicia mężczyzny. Został on zaatakowany przez trzech mężczyzn w klatce schodowej bloku. Dwóch z nich było zamaskowanych. Mężczyzna chcąc uciec przed napastnikami wyskoczył z okna bloku z wysokości drugiego piętra. W wyniku tego upadku doznał złamania obydwu nóg, lecz mimo wszystko przebiegł jeszcze kilkadziesiąt metrów. Sprawcy dogonili go i pobili.

Świadkami tego zdarzenia byli dwaj mężczyźni, którzy wykorzystali moment i zabrali pobitemu sochaczewianinowi saszetkę z pieniędzmi.

W zatrzymanie sprawców zaangażowali się policjanci referatu operacyjno – rozpoznawczego. Krótko po zdarzeniu zatrzymano dwóch sprawców pobicia i mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież pieniędzy. Usłyszeli już zarzuty. W ubiegłym tygodniu zatrzymano trzeciego mężczyznę podejrzanego o pobicie.

Za pobicie grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 5 lat do zakładu karnego mogą trafić mężczyźni, którzy ukradli saszetkę z pieniędzmi.

KPP Sochaczew

fot. Policja