Strona główna Powiat Rusza nauka angielskiego z Powiatowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza nauka angielskiego z Powiatowego Budżetu Obywatelskiego

564
0
PODZIEL SIĘ

W Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie w pierwszym kwartale br. rozpocznie się realizowany w ramach pierwszej edycji Powiatowego Budżetu Obywatelskiego kurs „Język angielski dla każdego”. Właśnie trwa rekrutacja uczestników.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Starostwo Powiatowe w Sochaczewie rozpoczęło realizację Powiatowego Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych danego samorządu w perspektywie kolejnego roku budżetowego. Pomysłodawcami jego utworzenia w naszym powiecie byli sami mieszkańcy, którzy w czasie spotkań ze starostą Jolantą Gonta zgłaszali potrzebę posiadania możliwości decydowania, na jakie zadania ma być przeznaczona część środków z budżetu powiatu, a także proponowania własnych pomysłów, by wnosić wkład w rozwój powiatu sochaczewskiego. Pula środków przeznaczona na realizację pierwszej edycji PBO wyniosła milion złotych, z czego 800 tysięcy złotych przeznaczono na tzw. projekty twarde, a 200 tysięcy złotych na tzw. projekty miękkie.

Jednym z projektów, który został wybrany do realizacji w 2019 r. w ramach PBO, na który głosowało aż 2745 osób jest kurs nauki języka angielskiego dla 30 osób z terenu powiatu sochaczewskiego. Osoby te muszą być pełnoletnie i zamieszkiwać na terenie naszego powiatu. Zajęcia odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie. Kurs realizowany będzie na dwóch poziomach trudności: podstawowym i średniozaawansowanym. Uczestnictwo w zajęciach jest całkowicie bezpłatne. Aktualnie, od 14 stycznia br. od godz. 10.00 do 18 stycznia br. do godz. 16.00 odbywa się rekrutacja uczestników. O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin i formularz rekrutacji na kurs są dostępne od 14 stycznia br. w Kancelarii Ogólnej Starostwa w Sochaczewie ul. Piłsudskiego 65, 96-500 Sochaczewie oraz na stronie internetowej powiatu pod adresem www.powiatsochaczew.pl w zakładce Powiatowy Budżet Obywatelski. Zgłoszenia należy składać osobiście w Kancelarii Ogólnej Starostwa w Sochaczewie lub przesłać wypełniony i podpisany scan formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: budzetobywatelski@powiatsochaczew.pl. Lista osób zakwalifikowanych zostanie ogłoszona do dnia 23 stycznia br.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika kryminalna
Następny artykułKoncert pełen gwiazd