Strona główna Teresin Rozmowa z pisarką o książkach

Rozmowa z pisarką o książkach

457
0
PODZIEL SIĘ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spore zainteresowanie miłośników literatury towarzyszyło spotkaniu z Justyną Bednarek. Autorka wielu książek, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, gościła w Szymanowie. Organizatorem jej wizyty była tutejsza filia biblioteczna Gminnej Biblioteki Publicznej.

Powieścią „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyna Bednarek zadebiutowała na literackim rynku i był to od razu debiut fantastyczny. Pisarka w 2015 roku głosami czytelników zwyciężyła w konkursie Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”. Uhonorowana została też Nagrodą Literacką m.st. Warszawy 2016. W Szymanowie spotkała się ze starszymi czytelnikami.

Nasze spotkanie było ciepłą, serdeczną ucztą dla ducha. Autorka opowiedziała nam o tym, jak powoli realizowały się jej marzenia o pisaniu książek. W zabawny sposób zredagowała historię powstania jej pierwszych utworów, czyli książek dla dzieci. Uchyliła też rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o współpracę z Jagną Kaczanowską przy pisaniu książek „Ogród Zuzanny” i „Okruchy dobra” – mówią bibliotekarki z Szymanowa. – Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przybyli na nasze spotkanie i miło spędzili czas w towarzystwie ludzi „pozytywnie książkowo zakręconych – dodają.

Była to też dobra okazja na poznanie nie tylko księgozbioru autorki, jej największych bestsellerów, ale też do zadawania wielu pytań, na które pisarka odpowiadała z uśmiechem na ustach.

Uczestniczyłem w takim spotkaniu po raz pierwszy i jestem pod dużym wrażeniem. Na pewno z niecierpliwością będę czekał na kolejne – przyznał Pan Józef, który do biblioteki przybył ze swoją małżonką.

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStaną na przystanku
Następny artykułRolników czeka rewolucja