Strona główna Kampinos Rekord patrolu Świętego Mikołaja

Rekord patrolu Świętego Mikołaja

515
0
PODZIEL SIĘ

Patrol Świętego Mikołaja odjechał już z Kampinsu, ale powróci za rok. Była to kolejna rekordowa, wypełniona niespodziankami i radością edycja akcji charytatywnej. Podczas której zbierane są środki na paczki dla dzieci z gminy Kampinos.

Akcję jak zawsze rozpoczęła aukcja na rzecz Patrolu Świętego Mikołaja, która odbyła się w niedzielę 9 grudnia. To była już jedenasta edycja akcji i pobiliśmy kolejny rekord. W ten cudowny dzień zebraliśmy 11 978 złotych. Jak zawsze nie zawiedli mieszkańcy i goście, którzy bardzo chętnie licytowali, a eksponatów do wylicytowania było wyjątkowo dużo.

Świąteczna aukcja

Powodzeniem cieszył się również kiermasz świąteczny, na którym były m.in. kosmetyki, pierniczki, choinki, gwiazdy betlejemskie, książki, pluszaki i przeróżne, ciekawe gadżety. O świąteczne akcenty na kiermaszu zadbała również szkoła, młodzież pod okiem nauczycieli i dyrekcji przygotowała mnóstwo pięknych ozdób świątecznych, były bombki, choinki z szyszek, orzechów, makaronu, kawy a nawet grosików, oraz stroiki, aniołki i inne dekoracje świąteczne. Na wszystkich czekał też smaczny poczęstunek: pyszne ciasta i wędliny, soki i napoje od sponsorów, oraz super sałatki przygotowane przez panie z naszej gminy.

Spotkaliśmy się na sali OSP Kampinos. Gościem Patrolu był Marek Kaliszuk, który wsparł naszą akcję i wystąpił charytatywnie. Recital bardzo się podobał i wszyscy świetnie się bawili, były bisy, autografy i zdjęcia. Aukcja tradycyjnie rozpoczęła się występem „Kędziorków”, pod kierownictwem Renaty Piętki. Następnie kilka miłych słów wsparcia dla akcji wygłosiła wójt gminy Monika Ciurzyńska i rozpoczęliśmy licytację. W czasie przerw w licytacji występowała Julka Dziedzic. Występy młodych wykonawców również bardzo się podobały. Wśród wielu ciekawych eksponatów każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Po aukcji przyszedł czas na zakupy.

Mikołajowie w akcji

Zebrane na aukcji pieniądze w całości zostały przeznaczone na zakup słodyczy, zabawek, gier i prezentów dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej gminy. Po udanych zakupach nadszedł czas przygotowywania paczek. Elfy pracowały jak mrówki, aby zdążyć z przygotowaniami. Zostało przygotowanych 300 paczek. W przedświąteczne, piątkowe popołudnie pierwsze dwie ekipy Mikołajów i Śnieżynek wyruszyły z prezentami do dzieci. Sobota była dla Mikołajów i Śnieżynek bardzo pracowita.

W tym roku wyruszyło w różnym czasie w trasę do dzieci aż dziewięć wozów, rozwożenie poszło więc bardzo sprawnie, ostatni z nich wyjechał w niedzielę. Tam, gdzie Mikołaj nie zastał dzieci, ponowił wizytę po Świętach. Mikołaj odjechał, ale wróci za rok.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli Patrol Świętego Mikołaja. Razem sprawiliśmy dzieciom wiele radości. Organizatorem tej akcji charytatywnej jest Komitet Społeczny Patrol Świętego Mikołaja, a jak co roku do pomocy włączyli się: młodzież i dorośli mieszkańcy gminy, Gmina   Kampinos, OSP Kampinos, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kampinosie, Biblioteka Gminna i oczywiście jak zawsze niezawodne elfy. Patronat medialny nad akcją objął jak każdego roku Express Sochaczewski, Express Wieczorny oraz sochaczewianin.pl. Akcję możemy przeprowadzać dzięki wsparciu firm i zaangażowaniu mieszkańców. Z roku na rok rośnie grono osób włączających się w tę akcję charytatywną i wszystkim sprawia to przyjemność.

Dziękujemy za każdą złotówkę, za każdą godzinę, każdy dzień czy miesiąc pracy przy przygotowaniach i przeprowadzeniu akcji, za serce włożone w tę akcję.

Dziękujemy bardzo. Do zobaczenia za rok!

W imieniu organizatorów

Anna Konopka