Strona główna Sochaczew miasto Przymiarki do amfiteatru

Przymiarki do amfiteatru

545
0
PODZIEL SIĘ

Wbrew krążącym po Sochaczewie informacjom miasto nie zamierza rezygnować z budowy nowego amfiteatru w miejscu obecnej muszli koncertowej.

Poprosiliśmy biuro projektujące amfiteatr o sprawdzenie, czy może obniżyć koszty jego budowy. Jeśli okaże się, że amfiteatr może powstać taniej, nie tracąc nic na jakości, warto pomyśleć o poprawkach w projekcie. Tak samo jak mieszkańcom zależy mi na dokończeniu prac w rejonie wzgórza zamkowego a scena wraz z widownią jest niezwykle ważnym elementem zagospodarowania tego obszaru – mówi Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

Przypomnijmy, że do tej pory odbyły się już dwa przetargi na wyłonienie wykonawcy inwestycji. W pierwszym przetargu za budowę amfiteatru wykonawca zażądał około 13 milionów złotych a w drugim16 728 000 zł. Dodajmy, że na budowę obiektu w tegorocznym budżecie miasta radni zarezerwowali 4 081 300 zł. Niewykluczone, że kwota ta zostanie zwiększona o dodatkowe środki zewnętrzne. Co pozwoliłoby na rozpoczęcie budowy.

Mający powstać na podzamczu amfiteatr, który został zaprojektowany przez biuro architektoniczne Heinle, Wischer und Partner Architekci

W przeciwieństwie do istniejącej muszli nie będzie on przesłaniał widoku na zamek osobom siedzącym na widowni. Obiekt zostanie wpisany w otoczenie zamku nie tylko poprzez półkolisty kształt, ale i samą scenę. A ta będzie otwarta na wzgórze zamkowe.

Sam budynek, o powierzchni 413 m kw. i długości 141 metrów, będzie składał się z trzech części, które zostaną przekryte wspólnym dachem, pełniącym jednocześnie funkcję ścieżki rowerowej, która będzie zaczynała się w parku przy ulicy Traugutta, a kończyła przy ulicy Podzamcze. Z kolei widownia amfiteatru. pomieści 894 miejsc siedzących. Do tego dojdzie około dwóch tysięcy miejsc stojących.

dot

fot. archiwum