Strona główna Iłów Przeszkolą rodziców w necie

Przeszkolą rodziców w necie

432
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

W ramach podnoszenia kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego, w gminie Iłów zdecydowano się na przystąpienie do realizacji projektu z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Szkolenia będą prowadzone w grupkach po 12 osób i całkowicie bezpłatne. Program przewiduje dwa spotkania po 8 godzin każde na temat „Rodzic w Internecie”. Celem tego szkolenia jest przygotowanie rodziców i opiekunów do biegłego posługiwania się komputerem i Internetem, by umieć uchronić swe pociechy przed zagrożeniami z sieci i mądrego korzystania z zasobów edukacyjnych oraz kulturalnych. Chodzi też o to, by osoba dorosła rozpoznawała legalne źródła treści i umiała zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczyła się korzystać z podstawowych usług administracji, jak np. złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny, utworzenie Profilu Zaufanego i wielu innych.

Zapisy przyjmuje Biuro Obsługi Mieszkańców Urzędu Gminy Iłów, tel. (24) 267 50 86, 267 50 90 (decyduje kolejność zgłoszeń) oraz w sekretariaty wszystkich Szkół Podstawowych na terenie Gminy Iłów.

BN

fot. Pixabay