Strona główna Teresin Pracuje z niewidomymi

Pracuje z niewidomymi

717
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Do ciekawego spotkania doszło w Szkole Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie. Z uczniami klas I-IV zajęcia poprowadziła Karolina Marczuk-Zawadzka, tyflopedagog i olinofrenopedagog, która zajmuje się pracą z dziećmi niewidomymi i z   niepełnosprawnością intelektualną.

Na co dzień wykonuje tę trudną pracę w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Laskach, gdzie prowadzi zajęcia z dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi. Podczas spotkania w Teresinie przybliżyła uczniom właśnie problematykę współpracy z chorymi rówieśnikami. Przywiozła ze sobą wiele przedmiotów dydaktycznych używanych w swojej pracy, m.in. białą laskę, tablice sensoryczne, maszynę brajlowską.

Teresińscy uczniowie wykazali duże zainteresowanie wizytą, co cieszy, zadawali wiele pytań, na które Karolina Marczuk-Zawadzka wyczerpująco odpowiadała.

Spotkanie było owocne, pełne merytorycznych informacji i treści uwrażliwiających na potrzeby innych. Większość uczniów zetknęła się z tym rodzajem niepełnosprawności po raz pierwszy, tym chętniej pytały i wykazywały zainteresowanie problemami niewidomych kolegów – mówią organizatorki spotkania z SP Teresin Barbara Marczuk-Piotrowska, Agata Radosz i Renata Strzelec.

Marcin Odolczyk