Strona główna Sochaczew miasto Powstaną filie żłobka

Powstaną filie żłobka

619
0
PODZIEL SIĘ

Władze Sochaczewa przymierzają się do utworzenia dwóch filii miejskiego żłobka. Według informacji przekazanej przez burmistrza Piotra Osieckiego, zostaną one utworzone w przedszkolu nr 7 przy ulicy Żwirki i Wigury 15 oraz w przedszkolu nr 6 w Chodakowie.

Ich lokalizacje wynikają z troski o najmłodszych mieszkańców miasta, którzy aby trafić do żłobka, nie będą musieli pokonywać dużych odległości. Utworzenie filii przy istniejących placówkach jest również optymalnym rozwiązaniem, zarówno pod względem ekonomicznym oraz wychowawczym – stwierdził Piotr Osiecki. Jak dodał, w tym roku prawdopodobnie nie uda się zrealizować tej inwestycji, ze względu na konieczność opracowania dokumentacji technicznej. Dopiero po jej sporządzeniu miejski samorząd wystąpi o środki zewnętrzne na realizację tej inwestycji.

Przypomnijmy, że obecnie istniejący żłobek posiada 115 miejsc, gdy tymczasem w kolejce na przyjęcie do placówki czeka kilkadziesiąt maluchów. – Dwa oddziały żłobkowe to kilkadziesiąt nowych miejsc, do tego bliżej domu rodziców. Dzięki nim lista oczekujących skróci się niemal do zera – podsumowuje Piotr Osiecki.

Warto także wspomnieć o tym, że oprócz miejskiego żłobka na terenie Sochaczewa funkcjonują cztery niepubliczne placówki,  jeden żłobek i trzy kluby dziecięce, które posiadają łącznie 89 miejsc. Ale i tak nie rozwiązuje to problemu.

dot

fot. Pixabay