Strona główna Kronika kryminalna Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy z dożywotnim zakazem

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy z dożywotnim zakazem

583
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci „patrolówki” wraz ze swoim przełożonym zatrzymali pijanego kierowcę, który posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i miał do odsiadki karę pozbawienia wolności za niestosowanie się do wyroku sądu. Nieodpowiedzialny kierowca najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym.

Sochaczewscy policjanci dostali zgłoszenie od uczestnika ruchu drogowego, że kierowca opla może znajdować się pod wpływem alkoholu. W kierunku mężczyzny ruszył patrol policjantów prewencji oraz ich przełożony.

Pojazd udało się zatrzymać na ulicy Płockiej. Gdy kierowca wysiadł z auta, kierownik referatu patrolowo – interwencyjnego rozpoznał w nim poszukiwanego 39 – letniego mieszkańca gminy Iłów. Podczas rozmowy z policjantami od razu przyznał się, że spożywał alkohol. Nie był to jednorazowy wybryk. Mężczyzna w przeszłości jeździł już pod wpływem alkoholu. Sąd zadecydował o dożywotnim zakazie kierowania pojazdami, lecz mężczyzna to zlekceważył. W związku z tym, decyzją sądu miał odbyć karę roku pozbawienia wolności.

Badanie wykazało, że kompletnie nieodpowiedzialny mężczyzna w chwili zatrzymania do kontroli miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dzięki zdecydowanej postawie zgłaszającego i szybkiej reakcji policjantów, być może udało się uniknąć kolejnej tragedii na drodze. Nikomu już chyba nie trzeba przypominać, że alkohol i nadmierna prędkość to nadal jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych.

KPP Sochaczew

fot. policja