Strona główna Kronika kryminalna Policjanci odzyskali skradzionego mercedesa

Policjanci odzyskali skradzionego mercedesa

993
0
PODZIEL SIĘ

Do niecodziennej kradzieży samochodu doszło pod koniec grudnia w Wójtówce. Osobowy mercedes został skradziony, gdy jego współwłaściciel oczekiwał na przyjazd Policji, ponieważ chwilę wcześniej brał udział w kolizji drogowej.

Auto warte kilkadziesiąt tysięcy złotych zostało odzyskane w ubiegłym tygodniu. Sprawca i paser usłyszeli już zarzuty do których się przyznali.

Kilka dni przed świętami w Wojtówce doszło kolizji dwóch samochodów. Kierowca mercedesa wysiadł z auta pozostawiając je z włączonym silnikiem. Gdy z drugim uczestnikiem kolizji oczekiwali na przyjazd Policji, mężczyzna który obserwował z boku całą sytuację, wykorzystał moment nieuwagi, wsiadł do auta i odjechał.

Ustalenia policjantów pozwoliły na zatrzymanie 27 – letniego mieszkańca gminy Bolimów podejrzanego o kradzież auta. Mężczyzna został doprowadzony do sochaczewskiej komendy, gdzie przedstawiono mu zarzut kradzieży. Przyznał się do jej popełnienia i podczas dalszych czynności wskazał policjantom miejsce porzucenia pojazdu. Problem polegał na tym, że auta w tym miejscu już nie było…

Mundurowi cały czas szukali skradzionego pojazdu. Na trop natrafiła teresińska dzielnicowa, która ustaliła, że auto ukryte jest w jednym z garaży na terenie Teresina. W związku z tym zatrzymano 31 – letniego mężczyznę, któremu następnie przedstawiono zarzut paserstwa. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu.

Obydwaj sprawcy są dobrze znani policjantom, byli wielokrotnie notowani za podobne przestępstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik

fot. Policja