Strona główna Kultura Podpatrywanie natury

Podpatrywanie natury

391
0
PODZIEL SIĘ

W Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia odbędzie się w sobotę 26 stycznia wernisaż wystawy „Z natury podpatrzone”, autorstwa Marcina Sutryka. Zaprezentowane będą prace malarskie inspirowane naturą, których motywem przewodnim jest kolor.

Według Marcina Sutryka proces tworzenia zaczyna się od obserwacji natury, a pejzaż staje się pretekstem do namalowania obrazu. Impulsem do malowania stają się dla niego odczucia związane z byciem w krajobrazie – kolor nieba, światło przedzierające się przez gałęzie, rytm drzew, słońce odbijające się w jeziorze, faktura zaoranego pola.

Marcin Sutryk jest absolwentem Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Na co dzień zajmuje się malarstwem, fotografią oraz grafiką komputerową. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Descartes. Współtworzy nieformalną grupę artystyczną „Ławeczka”. Jest też twórcą i organizatorem „Wschodnich Projektów Fotograficznych” oraz współtwórcą „Spontanicznych Plenerów Fotograficznych”. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Ma na koncie około 20 wystaw indywidualnych, głównie w Warszawie i Siedlcach, oraz udział w ponad 30 prezentacjach zbiorowych w całym kraju.

Początek wernisażu o godzinie 18.00.

BN

fot. pixabay