Strona główna Kultura Pejzaże i fotografie

Pejzaże i fotografie

487
0
PODZIEL SIĘ

W Sochaczewskim Centrum Kultury 26 stycznia odbył się wernisaż wystawy Marcina Sutryka – „Z natury podpatrzone”. Zaprezentowane zostały nie tylko prace malarskie, inspirowane naturą, ale też artysta pokazał swoje najnowsze fotografie – portrety.

Artysta znany jest z pejzaży. Impulsem do tworzenia są odczucia związane z byciem w krajobrazie – kolor nieba, światło przedzierające się przez gałęzie, rytm drzew, słońce odbijające się w jeziorze, faktura zaoranego pola.

Marcin Sutryk zajmuje się malarstwem, fotografią i grafiką komputerową, a także pracą dydaktyczną. Współtworzy nieformalną grupę artystyczną „Ławeczka”. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Ma na swoim koncie ponad 20 wystaw indywidualnych i dwukrotnie więcej zbiorowych. Wystawa w Sochaczewie jest jego pierwszą ekspozycją malarską w naszym mieście i pierwszą w tym roku kalendarzowym. Na wystawie dominują głównie pejzaże oraz, co może wydać się nieco zaskakujące – kompozycje z maszynami rolniczymi. Prezentacja fotografii Marcina Sutryka była tylko jednorazowym pokazem multimedialnym, w który artysta pokazał portrety swych znajomych.

BN

Fot. Iza Strzelecka (SCK Sochaczew)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIrena Kaca na emeryturze
Następny artykułNie będzie podwyżek