Strona główna Sochaczew miasto Park odzyskał blask

Park odzyskał blask

614
0
PODZIEL SIĘ

Pod koniec ubiegłego roku zakończyły się prace związane z rewitalizacją parku F. Chopina przy ulicy Traugutta. Inwestycję, której wartość wyniosła 2,1 miliona złotych, na zlecenie miejskiego samorządu wykonała firma Ziel-Bud.

Zakres prac przewidywał m.in. nową aranżację zieleni, w tym pielęgnację zabytkowych drzew. Wytyczono również nowy przebieg ścieżek spacerowych, rozebrano budynek dawnego szaletu miejskiego, a w jego miejscu powstała nowoczesna toaleta.

Nie zapomniano także o stojącym w parku pomniku Fryderyka Chopina. Został on oczyszczony, wypoziomowany w stosunku do gruntu, a także lekko uniesiony, dzięki czemu jest teraz lepiej wyeksponowany. Wieczorami i w nocy będzie doświetlany punktowymi lampami.

W parku pojawiła się nowa, mała architektura. Przy odnowionych alejkach ustawiono eleganckie ławki i kosze na śmieci. W dwóch punktach parku – przy ulicy Warszawskiej w pobliżu Placu Świętego Dominika oraz przy ulicy Traugutta na wysokości przystanku autobusowego – zamontowano stojaki na rowery. Całość dopełniły nowe słupy oświetleniowe, stylizowane na lampy naftowe z końca XVIII w.

Ale to nie koniec prac związanych z odnową parku. Docelowo zostanie poszerzony o znajdującą się w jego południowej części skarpę dochodzącą  do przebudowywanej obecnie ulicy Podzamcze. To właśnie w tym miejscu powstaje plac, na który będziemy mogli dotrzeć nowymi schodami.

dot

Fot.: Jerzy Szostak