Strona główna Powiat Organizacje przeszkolone z FIO

Organizacje przeszkolone z FIO

483
0
PODZIEL SIĘ

Przedstawiciele kilkunastu organizacji pozarządowych z terenu powiatu sochaczewskiego, w czwartek 17 stycznia wzięli udział w szkoleniu dotyczącym tegorocznej edycji programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Kurs przeprowadził reprezentant Biura Programu FIO z Narodowego Instytutu Wolności. Spotkanie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie zostało zorganizowane z inicjatywy posła na Sejm RP Macieja Małeckiego we współpracy ze starostą sochaczewskim Jolantą Gonta oraz Piotrem Osieckim – burmistrzem Sochaczewa.

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) to rządowy Program dotacyjny dla organizacji sektora pozarządowego, w ramach którego dofinansowywane są projekty wpisujące się w cel główny programu, jakim jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne. W ramach Programu ogłoszono kolejną edycję konkursu – na obecny – 2019 rok.

W najbliższym czasie ogłoszone zostaną także konkursy w ramach nowego rządowego programu dotacyjnego dla organizacji pozarządowych – Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO. Dają one możliwość lokalnym stowarzyszeniom zdobycia funduszy na realizację ważnych i ciekawych projektów oraz wzmocnienie potencjału własnej organizacji.

Przeprowadzone szkolenie miało na celu zwiększenie zainteresowania programem, przybliżenie zasad jego działania, skutecznego włączenia się w tę inicjatywę w celu otrzymania środków na własne działania.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie