Strona główna Edukacja „Ogrodnik” nie zwalnia tempa

„Ogrodnik” nie zwalnia tempa

579
0
PODZIEL SIĘ

Nowy kierunek kształcenia w sochaczewskim Zespole Szkół RCKU, czyli technik eksploatacji portów i terminali, spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Świadczy o tym bardzo dobry nabór uczniów do tej klasy.

Nic więc dziwnego, że dyrekcja szkoły postawiła sobie za cel wyposażenie pracowni zawodowej dla tego kierunku, popularnie zwanego „lotnikami”.

Taka sposobność pojawiła się przy podziale środków rezerwy ogólnej subwencji oświatowej za rok 2018. Przy znacznym udziale organizacyjnym dyrektor PZE Urszuli Opasiak udało się pozyskać na ten cel 20 000 zł.

Pierwotna koncepcja zakładała zakup standardowego wyposażenia pracowni egzaminacyjnej (7 komputerów z oprogramowaniem, sieć kablowa i drukarka). Jednak dzięki bardzo dobrej ofercie uzyskanej w wyniku rozeznania cenowego, postanowiono wykonać zamkniętą łączność bezprzewodową z udostępnianiem plików w bezpłatnej chmurze administrowanej przez nauczyciela i posługiwanie się oprogramowaniem użytkowym freeware. Dzięki temu udało się zakupić 12 laptopów, specjalną szafę do ich przechowywania i ładowania baterii, router oraz bezprzewodowe urządzenie wielofunkcyjne do druku i skanowania.

Przy wydatnej pomocy uczniów TEPiT urządzenia   zostały w pełni skonfigurowane i pracownia jest już gotowa do użytku.

Zakup sprzętu był bardzo potrzebny, pozwoli na zwiększenie atrakcyjności i efektywności zajęć oraz szersze wprowadzenie aktywnych metod nauczania. Zawód, do którego przygotowuje nasza szkoła, opiera się głównie na technologiach cyfrowych – podkreśla Marek Wernicki, dyrektor Zespołu Szkół RCKU.

RCKU