Strona główna Sochaczew miasto Odśnieżanie czas zacząć

Odśnieżanie czas zacząć

569
0
PODZIEL SIĘ
fot. archiwum

Wraz z pierwszymi w tym roku opadami śniegu i minusowymi temperaturami w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony mieszkańców Sochaczewa, którzy narzekają na oblodzone chodniki na terenie miasta.

Dlatego przypominamy właścicielom posesji, że do ich obowiązków należy uprzątanie śniegu oraz lodu zalegającego na chodnikach. Z tego obowiązku zwolnieni są jednie ci, których posesje przylegają do chodników, na których dopuszczany jest płatny postój lub parkowanie samochodów.

Natomiast tym, którzy nie kwapią się do wywiązania się ze spoczywającego na nich obowiązku, przypominamy, że mogą być za to ukarani. Inna sprawa, że nawet jeśli właściciel posesji wywinie się od mandatu, to może ponieść większe straty finansowe, gdy pociągnie go do odpowiedzialności przechodzień, który na przykład poślizgnie się i złamie nogę, akurat na „jego” chodniku.

Przy okazji warto dodać, że walką z gołoledzią i odśnieżaniem ulic na terenie Sochaczewa zajmują się ich zarządcy. W przypadku dróg będących własnością miejskiego samorządu jest to Zakład Komunikacji Miejskiej. Z kolei oczyszczaniem parkowych alejek, głównych chodników oraz kilku wąskich ulic, gdzie nie można użyć ciężkiego sprzętu, zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej. A wszystkie problemy związane z odśnieżaniem miejskich ulic można zgłaszać pod całodobowy numer ZKM:   46 862-99-27.

O swoje drogi zadba także Starostwo Powiatowe. W tym przypadku wszelkie uwagi dotyczące ich odśnieżania można zgłaszać, dzwoniąc do dyżurnego ruchu w Powiatowym Zarządzie Dróg, tel.: 46 862-25-68 lub przesłać je drogą elektroniczną na adres: email: pwzdrog@poczta.onet.pl.

atu

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBEZ LIDERKI CIĘŻKO
Następny artykułBiblioteczne warsztaty