Strona główna Sochaczew miasto Obradowali radni

Obradowali radni

464
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu, 22 stycznia odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Przed przystąpieniem do realizacji porządku radni uczcili minutą ciszy zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Podczas sesji radni przyjęli plan pracy poszczególnych komisji stałych rady, w tym plan kontroli, jakie przeprowadzi Komisja Rewizyjna. Dokonano również zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta oraz dokonano korekt tegorocznego budżetu Sochaczewa. Upoważniono również burmistrza do ustalania opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej stanowiących własność miasta.

Radni zdecydowali także o podwyższeniu kryterium dochodowego dla osób objętych wieloletnim programem rządowym „Posiłek w szkole oraz w domu”. Zdecydowano, że kryterium dochodowe dla osób samotnie wychowujących dzieci zostanie podniesione z kwoty 701 zł do 1051 zł, a w przypadku rodzin z 528 zł, do 792 zł na osobę. Dodajmy, że na terenie Sochaczewa z programu korzysta około tysiąca osób, w tym prawie 500 dzieci i uczniów. Dzięki podwyższeniu kryteriów z darmowej pomocy żywnościowej będzie mogło skorzystać dodatkowo 300 osób.

jur

fot. Pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPodróż w dawne czasy
Następny artykułZmienili prawnika