Strona główna Kultura Nowe kino startuje

Nowe kino startuje

1715
0
PODZIEL SIĘ

Już w najbliższy weekend odbędzie się uroczyste otwarcie Kina Odeon w Sochaczewie w byłej siedzibie Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego.

Jeszcze trwają prace wykończeniowe, ale już teraz kino prezentuje się imponująco. Zwłaszcza fotele kinowe budzą pełen zachwyt – są wygodne i komfortowe. Przy każdym jest miejsce na pojemnik z popcornem lub napój.

Sala byłego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego w niczym nie przypomina poprzedniego miejsca. To zupełnie nowe wnętrze. Charakterem i wyglądem nawiązuje do dawnych sal kinowych z lat 50. ubiegłego wieku. Jednak technika dźwięku i obrazu to już wiek XXI.

Kino startuje 25 stycznia. Pierwszy seans filmowy dla dzieci to „Ralf Demolka w Internecie” już o godzinie 12.30. Dorośli muszą trochę poczekać. Ich seanse to o godzinie 16.00, 18.00 filmy „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”. O godzinie 20.00 seans „Kartoteka 63”.

Seanse filmowe będą prezentowane jednocześnie na dwóch salach. Bilety, jak zaznaczają właściciele kina, będzie można kupić 30 minut przed seansem oraz w Internecie. Udogodnieniem jest, że kupiony w sieci bilet nie musi być w wersji papierowej, ale dostępny np. w smartfonie.

Wszystkie godziny seansów, repertuar i ceny biletów będą dostępne na stronie facebook.pl/kinoodeonsochaczew oraz instagram.com/odeon_sochaczew.

– Zależy nam, by mieszkańcy odwiedzający nasze kino docenili, że dostają obiekt najwyższej jakości, tak pod względem techniki, jak wyposażenia, pełen komfortu i przyjazny. Liczymy na to, że te wnętrza posłużą nam w dobrym stanie na długie lata – mówi Marta Zarzyńska, kierownik Kina Odeon.

Zaznacza, że planowanych jest wiele działań nie tylko związanych z seansami kinowymi, jak np. warsztaty o kinematografii, czy dla najmłodszych imprezy z cyklu „Urodziny w kinie”.

– Co i jak to się sprawdzi, ocenią to już niebawem widzowie. My jesteśmy otwarci na współpracę – dodaje Marta Zarzyńska.

BN

Fot. Kino Odeon

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWikliną plecione
Następny artykułDrugi raz z rzędu