Strona główna Kampinos Nie będzie podwyżek

Nie będzie podwyżek

449
0
PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy gminy Kampinos nie odczują zbyt mocno podwyżek za zbiorowe dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków. W połowie grudnia Urząd Gminy Kampinos skierował pismo w sprawie dopłat do stawek za wodę i ścieki do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

­– Zwróciliśmy się o to, aby Wody Polskie przyjęły naszą propozycję w sprawie dopłat do cen dostarczanej wody i odprowadzanych ścieków na terenie gminy Kampinos. Chcemy utrzymać taryfy na dotychczasowym poziomie. Wody Polskie po przeanalizowaniu naszej propozycji wyraziły zgodę na to, by mieszkańcy mogli skorzystać z dopłat, a tym samym nie odczuć wzrostu cen za wodę i ścieki – powiedział na sesji 23 stycznia Krzysztof Sucharski, przewodniczący rady gminy Kampinos.

Za 1 m3 wody mieszkańcy płacili w ubiegłym roku 3,19 zł+VAT, a przedsiębiorcy i prowadzący działalność rekreacyjno-wypoczynkową 3,10 zł+VAT. Abonament dla wszystkich był 2,50 zł +VAT. Natomiast za 1 m3 ścieków od 9,11 zł do 9,50 zł +VAT, a przedsiębiorcy 12,55 zł +VAT. Abonament dla wszystkich taki sam – 2,50 zł +VAT.

Stawki na wodę i ścieki pozostaną niezmienione przez najbliższe 3 lata. Uchwała w sprawie dopłat do taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Kampinos została przyjęta przez radnych.

BN

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPejzaże i fotografie
Następny artykułWpadają nawet po latach