Strona główna Iłów Nie będzie nudy w ferie

Nie będzie nudy w ferie

521
0
PODZIEL SIĘ

Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Iłowie przygotowują na dwa tygodnie ferii zimowych wiele ciekawych zajęć dla najmłodszych mieszkańców gminy. Jak twierdzą organizatorzy, nie będzie czasu na nudę, gdyż cały czas będzie się coś dziać.

– Ferie w tym roku rozpoczynają się 28 stycznia, ale już od początku stycznia trwają zapisy na imprezy przez nas organizowane. Staraliśmy się tak skalkulować ceny, aby wiele dzieci mogło z tej oferty skorzystać. To są niezbędne koszty na przykład biletów wstępu i przejazdu. Na niektóre z tych imprez jest ograniczona ilość miejsc. Jednak postaramy się, by tych zajęć było jak najwięcej – wspomniała przed nowym rokiem Małgorzata Czubiel, instruktor i organizator z GOK w Iłowie.

Warsztaty i wycieczki

W programie są zajęcia zarówno stacjonarne, czyli na miejscu, jak również wyjazdowe – wyprawy do Płocka, Sochaczewa i Warszawy. Co roku oferta jest wzbogacana o nowe pomysły. Małgorzata Czubiel, co podkreśla jedna z mieszkanek gminy, staje na głowie, aby ferie zawsze były pełne interesujących zajęć.

28 stycznia zaplanowane są warsztaty teatralne na scenie Teatru Dramatycznego w Płocku. To wielkie wyzwanie dla pasjonatów aktorstwa, którzy będą ćwiczyć pod okiem zawodowego aktora. Ponadto w tym samym dniu zorganizowany będzie też Zakątek Odkrywców, a w nim warsztaty optyka, na których odbędzie się m.in. malowanie światłem, nauka obsługi tabletu laserowego i tworzenie kalejdoskopów.

Nie zabraknie też tak ulubionych przez najmłodszych warsztatów kulinarnych, na których nauczą się przyrządzania swych ulubionych łakoci, a także zajęć z rękodzieła. Zaplanowane są również gry i zabawy sportowe. Jeśli dopisze zimowa aura, to część z tych zajęć odbędzie się na świeżym powietrzu. Planowany jest długi wypad do lasu i poznawanie przyrody zimowej. Tradycyjnie odbędzie się turniej gier stolikowych.

Jak co roku odbędzie się też wspaniały bal karnawałowy, w trakcie którego najmłodsi zaproszeni zostaną w taneczną podróż po świecie. Instruktor tańca pokaże znane tańce, m.in. tango i walca. Z kolei w czasie wycieczki do Warszawy największą atrakcją będzie wyprawa do interaktywnego kina oraz zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie.

Na koniec ferii zaplanowany jest całodzienny wyjazd do Aqua Parku Fala w Łodzi. Te wyjazdy zawsze mają komplet pasjonatów pływania i harców wodnych.

Nie tylko czytanie

Swój program, jak co roku zapewnia też Gminna Biblioteka Publiczna. W tym roku ferie w całości przypadają w karnawale, więc jest okazja do spotkań nie tylko przy książce. Będą gry, zabawy oraz krótkie wycieczki po okolicy m.in. do Sochaczewa na seanse filmowe, czy na basen Orka.

Staramy się przedstawić swoje propozycje co roku dla mieszkańców Iłowa i okolicznych miejscowości. Czytamy najnowsze pozycje książkowe, o które w ostatnim czasie wzbogaciła się biblioteka. Przygotowujemy też ciekawe zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy. Staramy się także, jak co roku zorganizować bal karnawałowy. Mamy teraz większe możliwości niż wcześniej. Stąd oferta nasza jest znacznie bogatsza i ciekawsza niż było to przed laty – dodaje Elżbieta Idźkowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłowie.

Bogumiła Nowak

Fot. GBP Iłów