Strona główna Kultura Najlepsi kolędnicy w powiecie

Najlepsi kolędnicy w powiecie

837
0
PODZIEL SIĘ

Tegoroczny III Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Jam jest dudka”, który odbywa się pod patronatem burmistrza Sochaczewa, zgromadził ponad 70 solistów i 30 zespołów.

W ocenie jurorów poziom konkursu był bardzo wysoki i wybór najlepszych wykonawców i zespołów bardzo trudny. W związku z żałobą narodową zaplanowany 18 stycznia w Kramnicach Miejskich koncert laureatów i Sochaczewskiej Orkiestry Dętej został odwołany. Dokonano jedynie wręczenia nagród najlepszym wykonawcom.

– Nasz konkurs z każdym rokiem rozwija się i przybywa nam wspaniałych wykonawców. Szczególnie w najstarszej kategorii, klas siódmych i ósmych był bardzo wysoki poziom. W tym roku jest bardzo szczególna sytuacja, że nie możemy zaprezentować tych wspaniałych wokalistów i zespołów. Jurorzy mieli bardzo trudny wybór, bo dzieci i młodzież byli doskonale przygotowani i świetnie śpiewali – wspomniał Dariusz Kosiński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sochaczewie, organizator imprezy.

Finał w cieniu żałoby

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się tradycyjnie w Kramnicach Miejskich. Wcześniej, bo 16 stycznia miały miejsce konkursowe przesłuchania. Uczestników konkursu podzielono na 4 kategorie wiekowe. Jury w składzie: Jolanta Kawczyńska (kierownik Sekcji Integracji Społecznej SCK), Piotr Milczarek (dyrygent chórów, muzyk), Monika Rychwalska (wokalistka jazzowa) wybrało najlepszych wykonawców.

– Poziom był tak wysoki, że jurorzy zdecydowali się na przyznanie kilku miejsc ex aequo. Przyznane zostały także w większej niż dotąd ilości wyróżnienia – dodała Katarzyna Proch, inicjatorka konkursu i prowadząca uroczystość.

W imieniu burmistrza nagrody laureatom wręczał jego zastępca, Marek Fergiński, który stwierdził, że cieszy go, że co roku przybywa nagrodzonych, a Sochaczew może pochwalić się wspaniałą i utalentowaną młodzieżą.

Tuż przed ceremonią wręczenia dyplomów i nagród, symboliczną minutą ciszy uczczono pamięć Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska.

Nagrodzeni i wyróżnieni

W III Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w kategorii przedszkolaków solistów najlepszą była Alicja Markiewicz z oddziału przedszkolnego z SP nr 4. Drugie miejsce zdobyła Natalia Gębicka z oddziału przedszkolnego z SP w Iłowie, a trzecie Maria Kochanowska z MP nr 7 w Sochaczewie. Z kolei wśród przedszkolnych zespołów zwyciężył oddział przy SP nr 2. Tuż za nim, na drugiej lokacie była Anioły MP nr 6, a na trzeciej Jedyneczki z oddziału przy SP nr 1.

W klasach młodszych szkół podstawowych (I-III) pierwsze miejsca zdobyły Marcelina Więsek i Julia Kołodziejak, obie z SP w Teresinie. Drugie miejsce przypadło Julii Głażewskiej z SP w Wyczółkach, a trzecie Szymonowi Kosińskiemu z SP w Kątach.

Wyróżnienia zdobyły – Michalina Brzezińska-Papierowska z Niepublicznej SP Akademia Prymusa oraz Natalia Kacperska z SP w Rybnie.

Wśród zespołów z klas I-III najlepsze były Gwiazdeczki z SP w Teresinie. Na drugim miejscu znalazło się trio – Karolina Zaczkowska, Kamil Zaczkowski, Gabriela Brażuk, a na trzecim duet – Oliwia Wypierowska i Klara Davidek z Akademii Prymusa.

W kategorii klas IV-VI wśród solistów pierwsze miejsce zdobyła Amelia Tomaszewska z SP w Iłowie, przed Mają Barciak z SP nr 2. Na trzecim miejscu byli Bartosz Ciura z SP nr 3 oraz Mateusz Staniaszek z SP w Iłowie.

Jury przyznało w tej kategorii jedno wyróżnienie Milenie Pawłowskiej z SP w Szymanowie.

Wśród zespołów najwyżej oceniono trio – Ewa Rejman, Alicja Krasucka, Dominik Cieśla z SP nr 4. Drugie miejsce zdobyli Łucja Żochowska, Katarzyna Rosa, Maria Miazgowska, Marta Chojnacka, Aleksander Klata, Kalina Staszewska z SP w Teresinie. Natomiast trzecie Zuzanna Kazimierczak, Antonina Kowalska, Gabriela Rojewska, Kinga Dańkowska, Patrycja Matusik, Maja Goryniak z SP w Kozłowie Szlacheckim.

W najstarszej grupie, uczniów klas VII-VIII wśród solistów pierwsze miejsce zdobyli Mikołaj Budner z SP w Kozłowie Biskupim i Marysia Stasiak z SP nr 6, jedna z najbardziej utalentowanych sochaczewskich wokalistek. Drugie miejsce przypadło Urszuli Żochowskiej z SP w Teresinie, a trzecie Karolinie Jędrzejewskiej i Oliwii Gozdek, obie z SP nr 1.

Wyróżnienia wręczono Julii Matczak z SP w Teresinie, Amelii Ratajczak z SP nr 2, Barbarze Słubik z SP nr 7 i Sandrze Łęckiej z SP w Iłowie.

Wśród zespołów w najstarszej kategorii najlepszym był duet Mikołaj Budner i Zuzanna Grzegorek z SP w Kozłowie Biskupim. Drugie miejsce wywalczyli Mateusz Gawor, Julia Matczak, Agata Ziemian, Urszula Żochowska z SP w Teresinie, a trzecie, duet – Maja Górczyńska i Piotr Sołtysik z Akademii Prymusa.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZanim przybędzie sanitariusz
Następny artykułZgubił Go apetyt