Strona główna Bez kategorii Na chwałę Bogu

Na chwałę Bogu

474
0
PODZIEL SIĘ

Już po raz drugi odbyło się Gminne Rodzinne Kolędowanie w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Pilawicach. Koncert „Wesoło śpiewajmy, chwałę Bogu dajmy!” zorganizowany został w niedzielę, 20 stycznia, zaraz po południowej mszy.

Chętnych do wspólnego śpiewania było więcej niż przed rokiem. Zapewne spowodowała to nowa formuła spotkania. W tym roku nie było konkursu na najlepszą śpiewającą rodzinę. Organizatorzy wspólnego kolędowania – filia w Wymysłowie Biblioteki Publicznej w Sochaczewie oraz parafia w Pilawicach – zdecydowali, że konkurs nieco odstrasza od prezentacji rodzinnych zespołów, gdyż nie wszyscy mają jednakową siłę przebicia i determinację do występowania. A ideą koncertu jest skupienie jak najwięcej osób kolędujących. Ta zmiana, czyli rezygnacja z konkursu będzie już wprowadzona na stałe, w kolejnych edycjach.

– Zwykle konkurs to były emocje, stres, szczególnie wśród najmłodszych. A chcemy, by jak najwięcej osób i rodzin wspólnie z nami kolędowała. Stąd taka decyzja organizatorów. Tegoroczny koncert pokazał, że to słuszna decyzja, by zaniechać formy konkursowej. Pojawiło się wielu uczestników – powiedział Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

Upominki dla śpiewających i grających uczestników koncertu ufundował wójt gminy Sochaczew. Za rok, w styczniu kolejne gminne kolędowanie.

BN

Fot. UG Sochaczew