Strona główna Iłów Miliony dla przedsiębiorców

Miliony dla przedsiębiorców

547
0
PODZIEL SIĘ

Lokalna Grupa Działania Aktywni Razem zakończyła realizację pierwszego etapu wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR). 

W wyniku 22 przeprowadzonych naborów Rada LGD do dofinansowania w ramach dostępnych środków wybrała 96 wniosków. Szczególnie dużym zainteresowaniem dotacjami wykazali się nasi przedsiębiorcy, którzy prawie w całości wykorzystali budżet przeznaczony na lata 2016-2018. Szczęśliwi beneficjenci pomocy już zrealizowali lub aktualnie realizują projekty rozwojowe, infrastrukturalne, budujące kapitał społeczny i tworzące nowe miejsca pracy za kwotę niemal 4 miliony złotych. Na weryfikację złożonych wniosków o przyznanie pomocy czekają jeszcze operacje na ponad 1,5 miliona złotych.

Gratulujemy wszystkim, którzy przeszli pozytywnie weryfikację w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i podpisali umowy o przyznaniu pomocy.

W pierwszej połowie 2019 roku LGD ogłosi nabory na wnioski o powierzenie grantów w ramach 15 projektów grantowych oraz 6 konkursów na operacje z zakresu rozwoju przedsiębiorczości, infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, utworzenia inkubatora przetwórstwa spożywczego oraz tworzenia i rozwijania przedsiębiorstw ekonomii społecznej.

Planowany łączny limit dostępnych środków wyniesie 3,4 miliona złotych. Podczas długich zimowych wieczorów zachęcamy do zastanowienia się nad potrzebami ważnymi dla lokalnych społeczności. Zapraszamy do kontaktu z pracownikami biura LGD i życzymy skutecznego aplikowania o środki w 2019 roku.

Wdrażanie inicjatywy Leader obejmuje następujące miasta i gminy: Brudzeń Duży, Gąbin, Gostynin (miasto i gmina), Iłów, Łąck, Nowy Duninów, Pacyna, Sanniki, Słubice, Szczawin Kościelny.

Urząd Gminy Iłów