Strona główna Kultura Koncert pełen gwiazd

Koncert pełen gwiazd

528
0
PODZIEL SIĘ

Takich tłumów na Koncercie Noworocznym z cyklu „Burmistrz zaprasza” jeszcze nie było. W sali widowiskowej Sochaczewskiego Centrum Kultury w Boryszewie w niedzielny wieczór, 13 stycznia wypełnione było każde miejsce stojące i siedzące. Nie było gdzie wcisnąć przysłowiowej szpilki. Komu nie dało rady się wcisnąć mógł oglądać koncert w holu na telebimie.

– Takiej frekwencji jeszcze nie mieliśmy. Nie ma już praktycznie sali w Sochaczewie, aby mogła pomieścić wszystkich chętnych. W tym roku na sali był wypełniony nawet balkon – wspomniał Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa przy symbolicznym przecięciu wstęgi otwierającym nowopowstały balkon.

Mały jubileusz

Koncert Noworoczny otworzył 15-lecie działalności artystycznej zespołu Camarata Mazovia występującego od początku pod dyrekcją Artura Komorowskiego. Jednocześni był to dziesiąty z rzędu koncertu z cyklu „Burmistrz zaprasza”. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był były Bogumił Czubacki, który przybył na ten mały jubileusz. Na sali pojawiło się też wielu radnych, twórców lokalnej kultury i artystów.

Natomiast na scenie Camerata Mazovia zaprezentowała słynne walce Johana Straussa m. in. „Fale Dunaju”, jak również arie z operetek „Księżniczka czardasza” Imre Kálmána oraz „Wesoła wdówka” Franza Lehára. Były także wykonane pieśni neapolitańskie. Nie zabrakło słynnej arii Jana Kiepury „Brunetki, blondynki” wykonanej wspaniale przez tenora Pawła Wolskiego. Przepięknie w „Odgłosach wiosny” Johanna Straussa zabrzmiał piękny sopran koloraturowy poznańskiej śpiewaczki Marty Książek. Z kolei aria Sylvii z „Księżniczka Czardasza” w wykonaniu sopranistki Anny Jeremus-Lewandowska podbił publiczność. Obie śpiewaczki wykonały też brawuro utwór z musicalu „My faire lady” do muzyki Frederick Loewe. A całe operowe trio arię – słynny Toast   z opery „Traviata” Giuseppe Verdiego.

Muzyczne niespodzianki

Najbardziej oczekiwane co roku są jednak muzyczne niespodzianki. Na scenie SCK w tym roku również ich nie zabrakło. Jako pierwsza był to występ Erica Folly, znanego już sochaczewskiej publiczność z ubiegłorocznego koncertu na scenie klubu Kontrast w SCK w Boryszewie. Francuski wokalista zaśpiewał słynne francuskie przeboje m. in. „La vie en roses“ z repertuaru Edith Piaf oraz „Aux Champs Elysees”, najsłynniejszą z piosenek Joe Dassina.

Drugą niespodzianką był występ Marka Fergińskiego, wiceburmistrza Sochaczewa ze słynnym utworem „Speedy Gonzales”, szlagier Charlesa Eugene’a Pata” Boone’a.

Wykonanie na koncercie porwało publiczność. I tak jak inni wykonawcy koncertu. Tak też wiceburmistrz musiał bisować.

Na koniec wielkiej noworocznej gali Camerata Mazovia zagrała „Marsz burmistrza” oraz fragment tego najsłynniejszego marsza w świecie – „Marsz Radetzkiego”. Po koncercie na publiczność czekał szampan oraz napoje owocowe.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak