Strona główna Sochaczew miasto Kolejne świąteczne granie

Kolejne świąteczne granie

435
0
PODZIEL SIĘ

Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia odbędzie się 27 edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku w Sochaczewie zebrano 173 tysiące złotych.  Ponownie harcerzy z sochaczewskiego sztabu Orkiestry wraz z uczniami mieszkańcy spotkają w czasie ulicznej kwesty.

W trakcie przygotowań sztab sochaczewski wystąpił w specjalnym spocie telewizyjnym zapowiadającym 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W nagraniu z Jerzym Owsiakiem uczestniczyła czterdziestka wolontariuszy z Sochaczewa wraz z Krzysztofem Wasilewskim, komendantem Hufca ZHP Sochaczew.

– Nasz sztab otrzymał ponownie, jak w ubiegłym roku numer 643 – poinformował komendant.

Wolontariusze zgłoszeni do sztabu sochaczewskiego WOŚP otrzymali już identyfikatory. Tylko osoby je posiadające mogą zbierać datki do puszek. W powiecie sochaczewskim limit wolontariuszy działających w ramach WOŚP wynosi 330 osób. Do ostatniej chwili w sochaczewskim sztabie Orkiestry zbierane są fanty na licytację od ofiarodawców.

Centrum dowodzenia sztabu nr 643 znajduje się przy ulicy Ryszarda Kaczorowskiego (dawna ul. Hanki Sawickiej). Wzorem poprzednich lat będą trwały licytacje oraz uliczne kwesty. Złote serduszko w 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tym razem zagości w Kampinosie.

W tym roku zbiórka prowadzona podczas 27. Finału WOŚP będzie przeznaczona na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych oddziałów w szpitalach dziecięcych. Głównie dla placówek z drugim oraz trzecim stopniem referencyjności, przeznaczonym do specjalistycznej diagnozy oraz pomocy dzieciom z najcięższymi schorzeniami.

Sprzęt medyczny dzięki wcześniejszym finałom Orkiestry trafił także do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. To urządzenia ratujące życie i zdrowie mieszkańców. Na sprzęcie medycznym zakupionym dzięki zbiórkom WOŚP widnieje charakterystyczne czerwone serduszko.

– Liczymy na to, że kolejny rok naszego uczestnictwa w WOŚP będzie kolejnym rekordem i zbierzemy dla naszych dzieci jeszcze więcej – dodaje Krzysztof Wasilewski.

BN

Fot. Bogumiła Nowak