Strona główna Młodzieszyn JANÓW (RUSZKI): Zablokowane rondo przez protestujących rolników

JANÓW (RUSZKI): Zablokowane rondo przez protestujących rolników

1749
0
PODZIEL SIĘ

Ma drodze krajowej nr 50 w Ruszkach w poniedziałek, 28 stycznia rolnicy zorganizowali protest przeciwko polityce rządu w sprawie rolnictwa. Zarzucają mu brak należytej dbałości o rodzimych rolników

– Drogę w Ruszkach blokuje około 50 rolników. Protestują przeciwko polityce rządu ogólnie w całym rolnictwie. Głównie jednak przeciwko podejmowanym działaniom dotyczącym sadownictwa, w tym upraw jabłek i owoców miękkich oraz hodowli trzody chlewnej. Zarzucają rządowi złą politykę rolną, brak jej spójności i zaniedbania prowadzące do degradacji polskiego rolnictwa. Tu też dodatkowo mają pretensję o nadmierne sprowadzanie żywności z zagranicy, głównie z Ukrainy. To odbija się na poziomie polskiego rolnictwa – poinformował w poniedziałek Sławomir Tomaszewski, przewodniczący powiatowego oddziału Mazowieckiej Izby Rolniczej w Sochaczewie.

Na drodze w Ruszkach nie było 28 stycznia pełnej blokady. Ruch odbywał się wahadłowo.

– Skupiamy się na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Protestuje, według naszych wyliczeń, około 60 rolników, którzy wchodzą na przejścia dla pieszych przy rondzie i nie przepuszczają samochodów – poinformowała w trakcie protestu Agnieszka Dzik, oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Urząd Gminy w Młodzieszynie nie posiadał informacji w sprawie protestu rolników. Jednak uzyskaliśmy zapewnienie, że zainteresuje się tematem i powodem rolniczego niezadowolenia.

BN

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSparingów czas nadchodzi
Następny artykułNa chwałę Bogu