Strona główna Młodzieszyn Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Młodzieszynie

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Młodzieszynie

445
0
PODZIEL SIĘ

Po raz kolejny pokazaliście, że macie wielkie serca! 13 stycznia 2019r. cała Polska grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, w Młodzieszynie, nie mogło być inaczej. Od kilku dni w szkołach w Młodzieszynie, Janowie i Kamionie były organizowane akcje mające na celu zbiórkę pieniędzy na ten szczytny cel, poprzez loterie fantowe, licytacje pozyskanych gadżetów oraz sprzedaż ciast w kafejkach.

Wolontariusze przez całą niedzielę prowadzili zbiórkę pieniędzy na terenie Młodzieszyna, przy asyście druhów z OSP Budy Stare i OSP Młodzieszyn oraz nauczycieli. Harcerze i zuchy z młodzieszyńskiej drużyny odwiedzili sztab WOŚP w studio TVN, skąd przywieźli gadżety na licytację.

Wzorem lat ubiegłych, wielki finał odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury. Tuż po godz. 18.00 Monika Pietrzyk, Wójt Gminy, wspólnie z Małgorzatą Malczewską – dyrektor SP w Młodzieszynie, powitały wszystkich zgromadzonych. Początek imprezy był zaskakujący, ponieważ rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” dla Pani Wójt, która 13 stycznia obchodziła urodziny. Po uroczystym wstępie nadszedł czas na część artystyczną, którą rozpoczął Kacper Chaber, a zaraz po nim wystąpiła grupa taneczna prowadzona przez Martynę Brzezińską z GOK w Młodzieszynie. Po występach rozpoczęto licytacje, które prowadził Leszek Borkowski – dyrektor SP w Janowie. Po pierwszych licytacjach było już wiadomo, że pobijemy rekord z ubiegłego roku, wszyscy zgromadzeni okazywali się dużą hojnością. W międzyczasie wystąpił Dominik Więcek, a po nim Ola Orlińska, którzy wprowadzili wszystkich w fantastyczny nastrój. Kolejne licytacje szybko powiększały młodzieszyńskie konto Wielkiej Orkiestry.

Poza licytacjami było stoisko z książkami z Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie, gdzie za wrzucone pieniądze do puszki można było wybrać sobie książkę. Podczas młodzieszyńskiego finału działała kawiarenka, w której można było nabyć słodkie ciacho i coś do picia. O godzinie 20.00 wszyscy udali się na dwór, gdzie podziwiano pokaz sztucznych ogni – światełko do nieba.

Mamy kolejny rekord! Dochód z kwesty ulicznej, licytacji gadżetów przywiezionych ze studia TVN oraz akcji prowadzonych przez cały tydzień w Szkołach Gminy Młodzieszyn: wyniósł 14 493,80 zł i 0,5 euro. Przypominamy, że Szkoła Podstawowa wraz z Gimnazjum oraz GOK w Młodzieszynie, zbiera pieniądze od 1999 r. W 2015 roku przekroczyliśmy 100 tysięcy złotych!

Składamy podziękowania za zaangażowanie i pomoc dyrektorom, nauczycielom, uczniom oraz rodzicom szkół z Gminy Młodzieszyn. Także nauczycielom, którzy zajęli się zorganizowaniem loterii i kawiarenki w Szkołach Podstawowych oraz nauczycielom i uczniom kwestującym pod parafialnym kościołem, a także wszystkim zaangażowanym w występy artystyczne, zuchom i harcerzom występującym w telewizji i radio.

Dziękujemy strażakom z OSP w Młodzieszynie i Budach Starych za asystę podczas kwesty ulicznej oraz za profesjonalne zorganizowanie pokazu fajerwerków – światełka do nieba.

Dziękujemy mieszkańcom oraz wszystkim, którzy w tym dniu mieli gorące serca, pełne miłości otwarte na potrzeby dzieci.