Strona główna Wyszogród Finał Orkiestry sukcesem gmin

Finał Orkiestry sukcesem gmin

432
0
PODZIEL SIĘ

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wyszogrodzie, który odbył się 13 stycznia w Miejsko-Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej zgromadził wyjątkowo wielu uczestników.

Atrakcji nie brakowo, jak również atrakcyjnych gadżetów. Udało się zebrać prawie 15 tys. zł w licytacjach i do puszek.

Celem Finału było pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali, które swoim zasięgiem obejmują cały kraj.

W tym roku Wyszogród zbierał wspólnie z gmina Nowa Wieś, gdzie został utworzony Sztab WOP. Było to możliwe dzięki porozumieniu zawartemu między Iwoną Gortat, burmistrzem Wyszogrodu, a Zygmuntem Wojnarowskim, wójtem gminy Mała Wieś. Przyłączenie się do Sztabu Gminnego Centrum Kultury MultiOsada Mała Wieś, umożliwiło realizację tegorocznego Finału w Wyszogrodzie. Sam Wyszogród nie dałby rady wszystkiego ogarnąć.

N licytacje trafiły w tym roku tradycyjnie orkiestrowe koszulki i kubki, ale też unikalne fanty przyniesione przez ofiarodawców – w tym największy hit bluza Marcina Bułki, piłkarza z Chelsea Londyn. Po wylicytowaniu koszulka ta została osobiście przez sportowca opatrzona jego autografem. Były też – proporczyk Wisły Płock i jego klubowa koszulka z autografami piłkarzy, loty śmigłowcem nad Wyszogrodem, bony i vouchery.

W godzinach przedpołudniowych na ulice ruszyli wolontariusze z puszkami. Pięciu wyszogrodzian zebrało w sumie 5 939,83 zł. Absolutna rekordzistką w tej grupie była Aleksandra Misiakowska, która przyniosła z kwesty 2 285,09 zł.

Od godziny 15.00 z halo odbywały się występy artystyczne i licytacje. Na scenie wystąpili – Orkiestra Dęta OSP w Rębowie, Dzieci z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Pasjonat”, Animatorzy Dee Dece & Tonio, Zespół Retro, dzieci z SP Wyszogrodzie, z SP w Kobylnikach, Grupa ART   Zespołu Szkół w Wyszogrodzie oraz Paweł Kołodziejski. Dla najmłodszych był Park Dmuchawców.

W Wyszogrodzie zebrano 14 809,14 zł, z czego 8 869,31 zł zebrano z licytacji oraz innych zbiórek. Sztab GCK MultiOsada podczas 27 Finału WOŚP zebrał w sumie z terenu Wyszogrodu i Gminy Nowa Wieś – 52 697,57 zł.

Całą radość z 27 Finału WOŚP przyćmiła jednak wiadomość o tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. To spowodowało, że impreza zakończyła się bardzo smutno – stwierdziła Karolina Kiedrowska, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomoc niesiona małymi krokami” w ZS, prowadząca imprezę w Wyszogrodzie.

BN

Fot. Centrum Kultury Wisła